OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

SPOTKANIE Z WOLONTARIUSZKĄ Z ŁOTWY

1 marca 2018 roku młodzież bydgoskiego hufca pracy z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szubinie wzięła udział w zajęciach prowadzonych przez wolontariuszkę z Łotwy – Mariję Grinevića, która uczestniczy w projekcie wolontariatu europejskiego finansowanego w ramach programu Erasmus+.

W ramach tego projektu do końca sierpnia będzie ona wspierać organizację różnych inicjatyw na rzecz młodzieży z bydgoskiego hufca oraz prowadzić zajęcia językowe dla młodzieży i kadry pedagogicznej. 

Na zajęciach z młodzieżą Marija wyświetliła prezentację na temat swojego kraju i przedstawiła główne fakty związane z Łotwą. Opowiedziała o symbolach narodowych, przybliżyła główne święta,  podała podstawowe wyrażenia w języku łotewskim, a na koniec zaśpiewała „Sto lat” w języku ojczystym. W celu aktywizacji uczniów zastosowała nowatorskie narzędzie – kahoot umożliwiające tworzenie quizów i ankiet, na które uczniowie mogą odpowiadać za pośrdnictwem dowolnego urządzenia posiadającego przeglądarkę internetową. W tym przypadku uczniowie zostali podzieleni na grupy i odpowiadali na pytania testowe za pomocą telefonów komórkowych.

Młodzież była bardzo  zadowolona ze spotkania. Szczególnie chętnie wzięła udział w teście kahoot, dzięki któremu natychmiast w czasie rzeczywistym mogli śledzić poprawność swoich odpowiedzi. Zajęcia z wolontariuszką podniosły poziom wiedzy młodzieży na temat Łotwy oraz krajów bałtyckich, które jak się okazało chociaż tak blisko, są jednak wśród młodzieży bliżej nieznane. 

swol1 W  trakcie prezentacji.
   

 

 

ERASMUS  NOWE

 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007