OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

SZUKAM - ZNAJDUJĘ - PRACUJĘ

19 marca 2019 r. doradca zawodowy MCK w Radziejowie przeprowadził zajęcia z osobami poszukującymi pracy na temat aktywności na rynku pracy.

            W pierwszej części spotkania doradca przedstawił młodzieży zakres usług świadczonych przez doradcę zawodowego i pośrednika pracy z radziejowskiej jednostki Ochotniczych Hufców Pracy oraz zachęcił do uczestnictwa w II edycji projektu „Od szkolenia do zatrudnienia – YEI” realizowanego przez OHP. Doradca zachęcał, również młodzież do aktywnego poszukiwania pracy m.in. poprzez bezpośredni kontakt z pracodawcami, networking – tworzenie sieci kontaktów, udział w zbliżających się Targach Szkół, Pracy i Rzemiosła we Włocławku, giełdach pracy oraz za pośrednictwem Młodzieżowego Centrum Kariery i pozostałych jednostek OHP.

W dalszej części zwrócił uwagę na różne formy aktywności na rynku pracy oraz możliwości zdobywania doświadczenia zawodowego poprzez np. staże, prace krótkoterminowe czy założenie własnej działalności gospodarczej. Doradca zachęcał zwłaszcza do samozatrudnienia poprzez np. premie na założenie własnej firmy lub jej rozwój jakie można pozyskać ze środków unijnych oraz dotacje z Powiatowego Urzędu Pracy czy pożyczki z rządowego programu „Pierwszy biznes - Wsparcie w starcie”. Dzięki prowadzeniu własnej firmy możemy nie tylko pracować na własny rachunek ale także stać się również pracodawcą, który zatrudnia inne osoby poszukujące pracy.

            Uczestnicy aktywnie zadawali pytania dotyczące zdobywania kwalifikacji, oczekiwań pracodawców oraz sytuacji na rynku pracy i dostępnych ofert pracy. Doradca zachęcał młodzież do aktywności własnej, aby mieć świadomy wpływ na swój rozwój zawodowy.

SZZP 1 Doradca zawodowy podczas spotkania z młodzieżą.

 

 

 

 

 

 

  

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007