OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

WIZYTA W INOWROCŁAWSKIM MUZEUM

W dniu 19.03.2019 r. młodzież inowrocławskiego Hufca Pracy na co dzień ucząca się w Akademii Szkolnictwa ,,AS’’ oraz Gimnazjum dla Dorosłych była na wystawie w Muzeum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu na wystawie ,,Szachy w średniowieczu- średniowiecze w szachach’’ przygotowaną przez Muzeum Archeologiczne w Poznaniu.

Dzięki obejrzeniu tej ekspozycji młodzi ludzie zostali wprowadzeni w świat, w którym szachy odgrywały istotna rolę. Gra ta była sposobem na miłe spędzenie czasu wolnego, nawiązanie nowych znajomości oraz zaprezentowanie swojego sprytu i rozwagi. Młodzi ludzie dowiedzieli się, że rycerze i  władcy to nie tylko wielcy wojownicy, ale także wybitni szachiści.

Wystawa była wzbogacona o piękne opisy, bogatą ikonografię oraz repliki najpiękniejszych średniowiecznych zestawów szachowych. Na koniec tej części zajęć uczestnicy sami mogli sprawdzić swoje umiejętności gry w szachy, logicznego myślenia- biorąc udział w zagadkach.

Następnie młodzież miała możliwość obejrzenia ekspozycji pod tytułem ,, Mój Inowrocław i okolice’’, która prezentowała znane osoby, miejsca i wydarzenia  dla naszej okolicy. Część uczestników rozpoznała budowle ze swojej okolicy, na temat których sami mogli trochę opowiedzieć. Dzięki temu doświadczeniu można było zaplanować wycieczki po najbliższej okolicy.
 

WM 1 W trakcie zwiedzania wystawy z przewodnikiem
WM 1a Duże zainteresowanie eksponatami
WM 2 Podczas rozwiązywania logicznych zagadek.
WM 3 Pamiątkowe zdjęcie

 

 

 

  

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007