OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

NAUKA PRZEZ ZABAWĘ. PREZENTACJA OFERTY TORUŃSKICH JEDNOSTEK OHP.

W dniu 26 kwietnia br. młodzież klas siódmych i ósmych Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Łążynie II odwiedziła Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Toruniu.

Uczniów przywitali pracownicy Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej oraz kadra toruńskiego Hufca Pracy. Wstępem spotkania było przedstawienie oferty poradnictwa zawodowego i pośrednictwa w ramach OHP, a także oferty edukacyjnej.  Tego rodzaju wiedza oraz doświadczenie są niezwykle ważne dla młodych ludzi. Wkrótce staną oni przed ogromnym dylematem, jakim jest wybór szkoły średniej.

Uczniowie mieli m.in. okazję zagrać w ekonomiczną grę planszową pt. "Chłopska szkoła biznesu". Każdy uczestnik, mógł wcielić się w rolę przedsiębiorcy, dokonującego transakcji handlowych. Gra uczy sztuki negocjacji oraz podejmowania ryzyka, ale przede wszystkim szkoli w zakresie racjonalnego dysponowania majątkiem. Jest to nauka przez zabawę - rozwija kreatywność i innowacyjność w działaniu. Niezależnie od walorów edukacyjnych, gra świetnie integruje grupę. Podnosi poziom energii, pobudza do wspólnego działania i poprawia atmosferę. Przybyli goście aktywnie i z zaangażowaniem brali udział w zadaniu.

Tego rodzaju inicjatywy są dużą dawką inspiracji dla młodych ludzi. Pomoc w kształtowaniu kariery zawodowej uczniowie mogą uzyskać u doradców zawodowych i innych specjalistów OHP. Warto zaznaczyć, że wszystkie porady proponowane przez OHP są darmowe i każdy może z nich skorzystać.
 

NPZ 1 Komendant toruńskiego Środowiskowego Hufca Pracy przedstawia ofertę edukacyjną Hufca
NPZ 2 Doradca zawodowy wyjaśnia młodzieży zasady gry
NPZ 3 Uczniowie w trakcie gry
NPZ 4 „Chłopska szkoła biznesu”

 

 

 

 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007