OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

WARSZATY „AKTYWIZACJA ZAWODOWA” W ZAKŁADZIE KARNYM NR 1 W GRUDZIĄDZU

W Zakładzie Karnym nr 1 w Grudziądzu zakończył się trwający od 16 kwietnia 2018 roku cykl szkoleń dotyczących aktywizacji zawodowej, skierowany do osób osadzonych, prowadzony przez doradcę zawodowego, Iwonę Głodo, z Młodzieżowego Centrum Kariery w Grudziądzu.

Celem warsztatów było zwiększenie efektywności przygotowania osadzonych kobiet do powrotu na rynek pracy, a także zatrudnienia po opuszczeniu Zakładu Karnego.
Podczas warsztatów uczestniczki poznały różne formy zatrudnienia, tworzyły własne dokumenty aplikacyjne, a także zapoznały się z zasadami właściwego przygotowania oraz zachowania się na rozmowie kwalifikacyjnej. Uzyskały informacje dotyczące samodzielnego i efektywnego poszukiwania pracy. Zapoznały się z analizą ofert pracy oraz tworzeniem własnych propozycji zawodowych. Otrzymały wskazówki dotyczące prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Nie zabrakło tematów dotyczących komunikacji interpersonalnej połączonej z autoprezentacją.

Zajęcia z aktywizacji zawodowej uświadomiła osadzonym jak wielką wartością w życiu każdego człowieka jest praca, która umożliwia readaptację społeczną i zawodową.

zaklad Zakład Karny nr 1 w Grudziądzu.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007