Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

FESTYN EKOLOGICZNY NAD NOTECIĄ 2016

W dniu 30 kwietnia 2016 roku uczestnicy  Hufca Pracy w Inowrocławiu wzięli udział  w  Festynie Ekologicznym na Przystani Kajakowo Żeglarskiej ZHR w inowrocławskich Mątwach.

Organizatorzy festynu przygotowali dużo atrakcji oraz konkursy o tematyce ekologicznej. Impreza plenerowa rozpoczęła się podniesieniem flagi na maszcie i otwarciem wystawy o historii Mątew oraz o atrakcjach turystycznych zlokalizowanych nad rzeką. Każdy z  uczestników miał możliwość wziąć udział w grach plenerowych oraz poznać tajniki żywności ekologicznej. Podczas festynu nie zabrakło atrakcji na świeżym powietrzu takich jak strzelanie z łuku, zjazdy na linie, ścianka wspinaczkowa, oraz euro bungee(duża trampolina). Największą atrakcją dla uczestników hufca okazała się możliwość uczestniczenia w spływie kajakowym po rzece Noteć. Pod opieką wychowawców młodzież poznawała  i doskonaliła umiejętności kajakarskie. Wyprawa sprawiła wiele radości pozwalając poznać walory tutejszej flory i fauny. Młodzi ludzie wzbogacili się o nowe umiejętności  i doświadczenie. Po wspólnej zabawie wszyscy uczestnicy udali się na wspólny posiłek przygotowany przez harcerzy. W trakcie festynu nie zabrakło oprawy muzycznej, występów miejscowych zespołów.

Przedsięwzięcie miało na celu kształtowanie wśród młodych ludzi świadomości ekologicznej a jednocześnie pozwoliło miło spędzić czas obcując z przyrodą.

 

NOT1 Młodzież na festynie
NOT2 Przygotowania do wyprawy kajakowej
NOT4 Na rzece Noteć
Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007