Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

INOWROCŁAW: WARSZTATY GRAFFITI

W dniu 6 kwietnia 2016 roku  uczestnicy Hufca Pracy w Inowrocławiu wzięli udział   w warsztatach graffiti, które były prowadzone przez przedstawicieli grupy graffiti „ŻERĄ”. Pan Daniel Blumel i Hubert Miklaszewski od dawna zajmują się legalnym graffiti, współpracując z różnymi instytucjami działającymi na rzecz młodzieży. Tym razem skorzystali z zaproszenia inowrocławskiego hufca.

Warsztaty składały się z części teoretycznej i praktycznej. Na początku spotkania młodzież obejrzała prezentację,  która ukazała historię powstawania graffiti oraz wzbogacona była o pokaz prac znanych grafficiarzy z Europy. Następnie grupa poznała różne sposoby rysowania i techniki artystycznej. Warsztaty stworzyły uczestnikom możliwość wyrażenia siebie w indywidualny sposób.  Podczas części praktycznej młodzi ludzie doskonale odnaleźli się w roli młodych artystów. Celem przedsięwzięcia był rozwój osobisty uczestników, wypracowanie samodzielności, odpowiedzialności, tolerancji i cierpliwości.

 Zajęcia miały zapoczątkować rozwój pasji oraz pokazać jeden ze sposobów wyrażania swoich emocji. Młodzież z niecierpliwością oczekuje kolejnego spotkania o tej tematyce.

GRAFF3 Młodzi artyści tworzą graffiti
GRAFF1 Młodzież podczas prezentacji multimedialnej i instruktażu prowadzącego – p. Daniela Blumel.
GRAFF2 Nauka rysowania i techniki artystycznej

 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007