OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

MŁODZIEŻ ŚHP NA KONCERCIE PASYJNYM „KRZYŻ”

9 kwietnia młodzież Środowiskowego Hufca Pracy w Toruniu  miała okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu artystycznym w Centrum Kulturalno-Kongresowym "Jordanki" jakim był koncert pasyjny "Krzyż".

Organizatorem tego wydarzenia był Zespół 23 dni, Archipelag Inicjatyw oraz Miasto Toruń. Koncert Pasyjny "Krzyż" to wydarzenie niezwykłe z tego względu, że jego tworzenie zgromadziło około 80 byłych członków oficjalnego Chóru i Orkiestry ŚDM, którzy na bazie swojego doświadczenia wypływającego z uczestnictwa w Światowych Dniach Młodzieży stworzyli zespół „23 dni”. Razem z nimi na scenie wystąpili soliści m.in. Gabriela Gąsior, Marta Fitowska, Krzysztof  Iwaneczko oraz Krzysztof Rygielski. Pomysłodawcą i realizatorką projektu była pochodząca z Torunia studentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy  Natalia Brzuszczak, która pełniła również rolę dyrygenta zespołu. Projekt ten to nowa odsłona opowieści o sensie cierpienia, wzorowana na Biblijnej Drodze Krzyżowej według św. Jana Pawła II. Program koncertu oparty jest na znanych utworach religijnych wywodzących się z kultury ludowej, m.in. „Ludu, mój ludu”, „Ogrodzie Oliwny”, ale także na kompozycjach nowych, napisanych specjalnie na potrzeby tego wydarzenia przez studentów oraz wykładowców polskich i zagranicznych akademii muzycznych. Koncertu pasyjnego wysłuchało około tysiąca osób, w tym Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski oraz biskup Andrzej Suski.

Uczestnicy przedsięwzięcia nie tylko wysłuchali samego koncertu, ale również zaangażowali się jako wolontariusze w sprawy organizacyjne poprzez pomoc w charytatywnej zbiórce publicznej po koncercie.

PAS1 Młodzież podczas wspólnego wyjścia na koncert.
PAS3 Fragment koncertu.
Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007