OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

KSIĄŻKA DLA SENIORA

Od lutego uczestnicy Hufca Pracy, będący członkami Rady Młodzieży, we współpracy ze szkolnymi bibliotekami CKZiU w Brodnicy oraz uczniami Szkoły Branżowej i Technikum w Brodnicy, prowadzą akcję Książka dla Seniora. 9 kwietnia przedstawiciele brodnickiego hufca oraz szkoły wybrali się do Klubu Seniora w Zbicznie, gdzie przekazali zebrane dotychczas lektury.

Była to nie tylko świetna okazja do znalezienia książkom nowego domu i nowych czytelników, ale także sposób na integrację młodzieży z osobami starszymi z lokalnej społeczności. Seniorzy, poprzez czytanie książek poleconych im przez młodych, będą mogli poznać ich zainteresowania i  uzyskać wspólne tematy do rozmów. Spotkanie upłynęło w bardzo pozytywnej atmosferze, przy ciepłej herbacie i kawałku ciasta miło rozmawiało się nie tylko na książkowe tematy.

Młodzież z Hufca Pracy oraz Klub Seniora ze Zbiczna planują utrzymywać dalszą współpracę w przyszłości. Z pewnością czeka ich jeszcze jedno spotkanie związane z przekazaniem kolejnej partii książek, gdyż Książka dla Seniora spotkała się z dużym odzewem nie tylko uczestników hufca  i uczniów CKZiU, ale także nauczycieli oraz absolwentów hufca z Brodnicy.

SEN1 Stolik do zbiórki książek w Bibliotece Szkolnej CKZiU.
SEN2 Pakowanie książek zebranych w bibliotekach CKZiU.
SEN3 Spotkanie z seniorami.
SEN4  

 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007