OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS FOTOGRAFICZNY „KOCHAM PSA, BO …”

W dniu 13 kwietnia 2016 roku w Klubie Zazamcze we Włocławku odbyło się uroczyste posumowanie Międzyszkolnego Konkursu Fotograficznego „Kocham psa, bo …”.

Organizatorem konkursu był włocławski Hufiec Pracy. Konkurs skierowany był do młodzieży gimnazjalnej z Włocławka i okolic, a jego celem było pobudzanie wyobraźni twórczej w sztuce fotografowania, uwrażliwienie ludzi na losy zwierząt, przypomnienie wszystkim o konieczności dobrego traktowania i opiekowania się czworonogiem, a także pokazanie że zwierzęta są najlepszym przyjacielem człowieka. Do Hufca wpłynęło 117 prac fotograficznych uczniów z włocławskich szkół, a także ze szkół z Tłuchowa, Brudnowa, Stawek, Zakrzewa, Krojczyna oraz z włocławskiej jednostki OHP.
W tygodniu poprzedzającym podsumowanie konkursu  komisja oceniająca w składzie: Sławomir Sokulski - Komendant włocławskiego Hufca Pracy, Wojciech Alabrudziński – fotoreporter Gazety Pomorskiej, Agata Mrówczyńska – przedstawiciel Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włocławku oraz Radosław Więckowski – fotograf w Klubie Zazamcze dokonała oceny prac. Komisja była pod wielkim wrażeniem pomysłowości niektórych prac, co przyczyniło się do długich rozmów na ich temat, powodując jednocześnie, że obrady jury były bardzo burzliwe, a wyłonienie laureatów okazało się trudnym zadaniem. W konkursie nagrodzone zostały trzy fotografie oraz przyznanych pięć wyróżnień. Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Julia Laskowska uczennica Gimnazjum Nr 3 we Włocławku, drugie Zuzanna Wdzięczna z Gimnazjum Nr 4 we Włocławku, trzecie miejsce zajęła Marta Tarzyńska uczennica Gimnazjum w Stawkach. Wyróżnienia otrzymali: Klaudia Szczesna z Gimnazjum z Brudnowa, Dominika Tyde z Gimnazjum z Chodcza oraz Anna Poturalska, Julia Pierowska i Juliusz Wasilewski uczniowie włocławskich gimnazjów. Wszystkie prace, które płynęły na konkurs można obejrzeć na wystawie pokonkursowej w Klubie Zazamcze we Włocławku.

Na zakończenie spotkania wychowawca włocławskiego hufca Ewa Reznerowicz przedstawiła ofertę kształcenia zawodowego w ramach OHP.  Młodzież i ich opiekunowie ze szkół  dowiedzieli się, jakie formy i kierunki kształcenia oferują Hufce Pracy oraz jakie korzyści niesie wybór kształcenia w Ochotniczych Hufcach Pracy.

MIEDZ3 Laureaci konkursu.
MIEDZ1 Prace komisji konkursowej.
MIEDZ2 Uroczyste podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Fotograficznego „Kocham psa, bo …” przez wychowawców włocławskiego Hufca
MIEDZ4 Galeria prac nagrodzonych.
MIEDZ5 Wystawa w Klubie Zazamcze wszystkich prac, które wpłynęły na konkurs.

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007