OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

MOBILNI DORADCY WSPIERAJĄ TUCHOLSKICH MATURZYSTÓW

7 kwietnia 2016 roku kadra bydgoskiego CEiPM przeprowadziła spotkania z uczniami Zespołu Szkół Licealnych i Agrotechnicznych w Tucholi dotyczące planowania kariery zawodowej oraz grafologii.

Podstawowym tematem zajęć z doradcami Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej było określenie predyspozycji zawodowych z wykorzystaniem komputerowej wersji Kwestionariusza Zainteresowań Zawodowych. Doradcy wskazali, że podstawą świadomego wyboru drogi edukacji i zaplanowania przyszłości zawodowej jest znajomość własnego potencjału w postaci zidentyfikowanych predyspozycji oraz zainteresowań zawodowych. Czynniki te wpłynęły na duże zaangażowanie uczniów w przeprowadzone badanie. Młodzież znając aktualną sytuację na rynku pracy wykazała się świadomością, że do ważnych decyzji zawodowych trzeba się precyzyjnie przygotować, w tym m.in. poprzez KZZ.

Specjalista do spraw rozwoju zawodowego bydgoskiego CEiPM Natalia Sławatycka przeprowadziła warsztaty dotyczące podstaw grafologii oraz identyfikacji cech osobowych na podstawie odręcznego pisma.

Spotkanie było okazją do zapoznania uczniów z szeroką gamą usług świadczonych przez OHP w zakresie wsparcia młodzieży wchodzącej na rynek pracy. Największe zainteresowanie wzbudziła oferta w zakresie pośrednictwa pracy i szkoleń.

 

TUCH1 Uczniowie w trakcie badania testem KZZ.
TUCH2 Rejestracja uczniów do systemu komputerowego KZZ.
Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007