OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

NAJLEPSZE DOKUMENTY APLIKACYJNE

Dnia 19 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Marii Karłowskiej w Żninie nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na „Najlepsze dokumenty aplikacyjne”. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane w ramach współpracy żnińskiego Punktu Pośrednictwa Pracy, Szkolnego Punktu Informacji i Kariery przy ZSP oraz Powiatowego Urzędu Pracy w Żninie. Do udziału w zmaganiach zostali zaproszenie uczniowie ostatnich klas zawodowych i technikum.

Konkurs poprzedzony był warsztatami z przygotowywania dokumentów aplikacyjnych, poprowadzonymi przez pośrednik pracy żnińskiego PPP. Młodzież dowiedziała się, że życiorys zawodowy oraz list motywacyjny to podstawowe dokumenty osób poszukujących pracy. Dzięki nim zwraca się uwagę pracodawcy na swoją kandydaturę i zdobywa  zaproszenie            na rozmowę kwalifikacyjną. Następnie młodzież miała czas na przygotowanie prac konkursowych. Merytoryczną ocenę aplikacji przeprowadzili: pośrednik pracy PPP OHP wraz z doradcami zawodowymi PUP oraz SPiNKi. Laureatami zostali: Patryk Janus, Marcin Jóźwiak, Dominika Malak oraz Jakub Jankowski. Dla najlepszych przewidziano nagrody ufundowane przez Starostwo i Powiatowy Urząd Pracy w Żninie oraz Ochotnicze Hufce Pracy. Na zakończenie każdy z uczestników miał możliwość skonsultowania swojego CV i listu motywacyjnego w celu skorygowania popełnionych błędów.

Uczniowie biorąc udział w konkursie mogli sprawdzić się i dobrze przygotować do kolejnego etapu w swoim życiu, jakim jest poszukiwanie pracy.

AP3 Laureaci konkursu na „Najlepsze dokumenty aplikacyjne”
AP1 Jury oceniające prace konkursowe
   
Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007