OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

WOJEWÓDZKI ETAP KONKURSU „NAJSPRAWNIEJSZY  W ZAWODZIE 2019”

W dniu 4 kwietnia w Bydgoszczy odbył się wojewódzki finał konkursu „Najsprawniejszy w zawodzie 2019” w czterech kategoriach konkursowych: kucharz, fryzjer, mechanik pojazdów samochodowych oraz BHP i prawo pracy.

Uroczyste rozpoczęcie konkursu odbyło się w Zespole Szkół Drzewnych w Bydgoszczy. Otwarcia konkursu dokonali Ilona Chilicka – Dyrektor szkoły, Małgorzata Tokarska – koordynator ds. kształcenia i wychowania KW OHPoraz Justyna Słowik Komendant Hufca w Bydgoszczy - gospodarz imprezy.

Zmagania konkursowe dla wszystkich kategorii zaczęły się od testu teoretycznego.

Część teoretyczna i praktyczna dla kucharzy i fryzjerów odbywała się w Zespole Szkół Drzewnych natomiast zmagania mechaników pojazdów samochodowych miały miejsce w Zespole Szkół Samochodowych w Bydgoszczy.

We wszystkich kategoriach brali udział najlepsi uczestnicy wyłonieni na drodze eliminacji hufcowych.

Zadanie dla fryzjerów to wykonie loków na główkach treningowych oraz fryzury ślubnej na modelkach.

Zadaniem mechaników było dokonanie weryfikacji wału korbowego i panewek na podstawie demontażu czterech czopów korbowych i pomiaru IV czopu korbowego cylindra znajdującego się od strony rozrządu i oględzin organoleptycznych półpanewek tegoż korbowodu.

Kucharze – 6 zespołów – przygotowywali zupę jarzynową na bazie wywaru mięsnego, pierogi z farszem z piersi kurczaka a na deser galaretkę owocową.

W czasie gdy odbywały się konkursy zawodowe uczestnicy kategorii BHP brali udział w zajęciach w Centrum Powiadamiania Ratunkowego gdzie obejrzeli prezentację multimedialną na temat działalności CPR oraz funkcjonowania numeru 112. Po zakończeniu prezentacji młodzież mogła zwiedzić Centrum Powiadamiania Ratunkowego, zadać bezpośrednio pytania operatorem numeru alarmowego i poznać ich pracę.  

W kategorii fryzjer I miejsce zajął Filip Chodorowski z  HP Bydgoszcz, II miejsce – Daria Siwiec a III miejsce Klaudia Wengierska – obie z hufca w Inowrocławiu.

W kategorii mechanik pojazdów samochodowych I miejsce zajął Jakub Wolentarski, II miejsce– Eryk Zdrojewski a III miejsce  Krystian Liszewski  - wszyscy z  HP Brodnica.

W kategorii kucharz I miejsce zajął zespół z hufca bydgoskiego (Dominik Dębski i Kacper Kasprzak), II miejsce zespół z Torunia (Kamila Chełminiak i Martyna Trochim), III miejsce – zespół łączony z Włocławka i Inowrocławia (Natalia Kujawa i Weronika Markowska).

W kategorii BHP I miejsce zajął Filip Bednarowicz z włocławskiego hufca, II miejsce Patryk Obremski z OSiW w Grudziądzu a III miejsce – Daria Iciak z HP Bydgoszcz.

Podsumowania konkursu dokonał przedstawiciel Komendy Wojewódzkiej Pani Małgorzata Tokarska. Laureaci konkursu otrzymali nagrody i dyplomy uznania. Fundatorem nagród oprócz WK OHP była Firma Hart z Bydgoszczy.

NAJ18 Laureaci konkursu we wszystkich kategoriach konkursowych.

Zmagania mechaników:
 
NAJ1 NAJ2
NAJ3 NAJ4

Test z zakresu bhp:
NAJ6

W trakcie części praktycznej w kategorii fryzjer:
 
NAJ11 NAJ12

oraz w kategorii kucharz:
 
NAJ14 NAJ15
NAJ16 NAJ17

 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007