OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

NAUKA-ZAWÓD-PRACA- TARGI W BRODNICY

9 kwietnia 2019 roku na hali gimnastycznej I Liceum Ogólnokształcącego w Brodnicy odbyła się IX edycja Brodnickich Targów Edukacji i Pracy pt. „Nauka-Zawód-Praca” których organizatorem było Młodzieżowe Centrum Kariery, Punkt Pośrednictwa Pracy oraz Hufiec Pracy w Brodnicy.

Uroczystego otwarcia Targów dokonał Dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Toruniu Beata Polkowska, która powitała zgromadzonych gości oraz wystawców. Gośćmi targów byli: Wicestarosta Brodnicki - Stanisław Kosakowski, Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Brodnicy - Stanisław Czajkowski, Przewodniczący Rady Powiatu – Roman Pytlasiński, Wójt Gminy Zbiczno – Magdalena Golubska, Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Brodnicy - Wiesław Łupina, Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Brodnicy – Hanna Królikowska.

W Brodnickich Targach Edukacji i Pracy wzięło udział 40 wystawców  oraz młodzież z terenu powiatu brodnickiego, a także osoby bezrobotne i poszukujące pracy.

W Targach uczestniczyli przedstawiciele najważniejszych uczelni z Torunia, Bydgoszczy, Gdańska, Gdyni, Szczecina, Grudziądza, Olsztyna, Elbląga i Brodnicy , którzy przedstawili informację na temat proponowanych kierunków kształcenia oraz warunków rekrutacji na poszczególne wydziały. Swoją ofertę edukacyjną i szkoleniową prezentowały także szkoły policealne z regionu.

Nie zabrakło również różnorodnych firm i instytucji z powiatu brodnickiego prezentujących profil swojej działalności oraz aktualne oferty pracy. Brodnickie zakłady pracy reprezentowali m.in.: Sits sp. z o.o., Cofresco sp. z o.o., Wytwórnia Opakowań Kartonowych w Brodnicy, Vorwerk Autotec Polska, centrum Rekreacyjno-Konferencyjne z Wysokiego Brodna, Doko sp. z o.o., Avon, Firma „Behrendt”, Hotel Stork oraz Powiatowy Urząd Pracy, Wojskowa Komenda Uzupełnień, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej, Komenda Powiatowa Policji, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna.

Stoisko Ochotniczych Hufców Pracy  cieszyło się dużym zainteresowaniem i było chętnie odwiedzane przez młodzież uczącą się i poszukującą pracy. Przedstawiono ofertę edukacyjną i szkoleniową hufca oraz projektu „Od Szkolenia do Zatrudnienia- YEI”, do którego trwa rekrutacja w MCK w Brodnicy.

Sponsorami Targów byli: RMHildebrandt sp. z o.o. sp.k., Zakład Przetwórstwa Mięsnego z Cieląt, Piekarnia Świerkowa z Brodnicy, Cukiernia „Wrzos” z Podgórza, Piekarnia „Krzyś”: z Brodnicy, Hotel Stork, Cukiernia „Pati” z Rypina

B1 Dyrektor CEiPM w Toruniu Beata Polkowska wita zaproszonych gości. Od lewej: pośrednik pracy PPP w Brodnicy Monika Wiśniewska, Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Brodnicy Stanisław Czajkowski, p.o. Komendanta 2-1 HP w Brodnicy Karolina Nadzarzewska, Wójt Gminy Zbiczno Magdalena Golubska, Wicestarosta Brodnicki Stanisław Kosakowski, dyrektor I LO Wiesław Łupina , dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Hanna Królikowska, dyrektor CEiPM w Toruniu Beata Polkowska, doradca MCK w Brodnicy Jarosław Wojnowski.
B2 B3
B4 B6
B7  

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007