Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

„NIE BĄDŹ OBOJĘTNY NA LOS ZWIERZĄT”

Dnia 12 kwietnia 2016 roku uczestnicy Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Grudziądzu pod opieką wychowawcy Teresy Fiałkowskiej udali się do Ośrodka opieki nad zwierzętami w Węgrowie.

Wyjście odbyło się w ramach cyklicznych odwiedzin młodzieży w schronisku dla zwierząt. Uczestnicy zorganizowali zbiórkę na karmę dla podopiecznych schroniska. Po przekazaniu zakupionej karmy pracownik schroniska - pan Dawid Czapliński zapoznał gości z zasadami bezpieczeństwa podczas podchodzenia do klatek ze zwierzętami, o zakazie  wykonywania zdjęć  oraz dokarmiania zwierząt.

Ośrodek opieki nad zwierzętami  został utworzony w 1993 roku.  Początkowo Ośrodek mógł pomieścić około 30 bezdomnych zwierząt, z biegiem lat wciąż się rozrastał, osiągając w chwili obecnej możliwość pomieszczenia 500 psów. W schronisku nad dzień dzisiejszy mieszka 480 psów i 60 kotów. Niestety podopiecznych nadal przybywa. Nad zwierzętami czuwa wykwalifikowany i odpowiednio dobrany personel.

Uczestnicy podczas zwiedzania byli bardzo wzruszeni losem zwierząt. Wizyty w schronisku jest okazją do wyzwolenia w uczestnikach pozytywnych, empatycznych uczuć.  Młodzież uczy się jak pomagać innym i jak być wrażliwym na krzywdę zwierząt.

NIE1 Pamiątkowa fotografia przed schroniskiem
NIE2 Uczestnicy podczas zwiedzania

 

 

           

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007