OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

NOWE WYZWANIA

Kadra wychowawcza Kujawsko-Pomorskiej Wojewódzkiej Komendy OHP w Toruniu ustawicznie podnosi swoje kompetencje i zdobywa nowe umiejętności przydatne do pracy z młodzieżą.

W ostatnim czasie wychowawcy włocławskiego i bydgoskiego hufca brali udział w szkoleniu międzynarodowym w Bonn „Competence for All” oraz szkoleniu „MOVE’em ALL” w Sępólnie Krajeńskim.

W dniach 11 – 19 kwietnia wychowawcy z bydgoskiego i włocławskiego Hufca Pracy uczestniczyli w międzynarodowym szkoleniu „MOVE’em ALL” w Sępólnie Krajeńskim. Projekt został zorganizowany przez Stowarzyszenie „Dorośli – Dzieciom” w ramach programu Erasmus+ i wzięło w nim udział 24 uczestników z kilkunastu krajów Europy. Do udziału w szkoleniu zakwalifikowały się Pani Beata Harenda z Hufca Pracy w Bydgoszczy oraz Pani Kornelia Kalinowska z Hufca Pracy we Włocławku. Szkolenie poruszało tematykę sportu, tańca współczesnego, ekspresji za pomocą tańca oraz wykorzystania tych technik w pracy z młodzieżą oraz projektach międzynarodowych.

Wcześniej na szkolenie międzynarodowe do Bonn wyjechał wychowawca Hufca Pracy we Włocławku – Pan Kamil Wysocki. Szkolenie „Competence for All” zostało zorganizowane przez niemiecką Narodową Agencję Programu Erasmus+ oraz Centrum SALTO i dotyczyło edukacji pozaformalnej, pracy z młodzieżą o mniejszych szansach, rozwijania i odkrywania ich kompetencji.

Wszyscy uczestnicy szkoleń są niezwykle zadowoleni z udziału w nich, zgodnie doceniają bardzo wysokie kompetencje trenerów oraz twórczą, pozytywną atmosferę. Dzięki udziałowi w tego typu wydarzeniach wychowawcy zyskują nie tylko wiele nowych umiejętności, które będą wykorzystywać w pracy z młodzieżą, ale też mnóstwo nowej energii do działania.

 

 

now4 now1
now3 now4
now5 Ćwiczenia wykorzystujące kinestetyke, muzykę, pokazywanie emocji i uczuć za pomocą ruchu.
   
   

 

ERASMUS  NOWE

Ten projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007