OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

POWIATOWE TARGI PRACY I EDUKACJI W ŻNINIE

6 kwietnia 2017 roku Starostwo i Powiatowy Urząd Pracy w Żninie w partnerstwie z Punktem Pośrednictwa Pracy OHP zorganizowało Powiatowe Targi Pracy i Edukacji.

Targi odbyły się w hali sportowej przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Braci Śniadeckich w Żninie. Skierowano je do pracodawców, osób bezrobotnych i poszukujących pracy, osób zainteresowanych podnoszeniem kwalifikacji, absolwentów szkół ponadgimnazjalnych, uczniów zainteresowanych stażami i praktykami u pracodawców oraz wszystkich zainteresowanych rynkiem pracy.

Wśród wystawców byli przedstawiciele szkół, uczelni, lokalni pracodawcy oraz instytucje. Można było skorzystać z porad specjalistów z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Urzędu Skarbowego, skonsultować warunki uzyskania wsparcia w ramach funduszy europejskich, założyć profil zaufany ePUAP oraz oznakować rower przez policjantów Komendy Powiatowej Policji ze Żnina.

Ochotnicze Hufce Pracy reprezentowała kadra: Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży i Hufca Pracy z Bydgoszczy oraz Punktu Pośrednictwa Pracy w Żninie. Zwiedzającym przedstawiona została oferta w zakresie pośrednictwa pracy w kraju oraz sieci Eures. Młodzież mogła się zarejestrować, wypełniając ankiety poszukującego pracy. Pośrednik pracy przedstawiała aktualne oferty zatrudnienia oraz szkoleń i kursów. Doradcy zawodowi z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej udzielali indywidualnych konsultacji zawodowych. Zwiedzających informowano również o możliwości zdobywania lub podnoszenia kwalifikacji w ramach projektów realizowanych przez Ochotnicze Hufce Pracy. Zachęcano również do skorzystania z infolinii i odwiedzenia strony Elektronicznego Centrum Aktywizacji Młodzieży – ECAM.

Ponadto swoją ofertę z naciskiem na praktyczną naukę zawodu oraz wsparcie wychowawcze zaprezentował Hufiec Pracy z Bydgoszczy. Przedstawione zostały kierunki kształcenia, zasady rekrutacji na nowy rok szkolny oraz informacje dotyczące organizacji praktyk i funkcjonowania kół zainteresowań.

Nauczycielom i rodzicom przekazano informacje o Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Grudziądzu, który oferuje uczestnikom naukę, zakwaterowanie w internacie oraz praktyki w zakładach pracy i w warsztatach szkoleniowo-produkcyjnych.

Odwiedzający Targi kompleksowo zapoznali się z działalnością jednostek Ochotniczych Hufców Pracy. Każdy zwiedzający stoisko otrzymał pakiet materiałów promocyjno– informacyjnych dotyczących oferty OHP.

Targi Znin 3 Promocja działalności OHP
   
   

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007