OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW W BRODNICY

25 kwietnia 2018 roku w Centrum CARITAS w Brodnicy odbyło się pożegnanie tegorocznych absolwentów, którego ideą było przesłanie Jana Pawła II: „Wy jesteście przyszłością świata, wy jesteście nadzieją Kościoła. Wy jesteście moją nadzieją”.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w intencji maturzystów i absolwentów gimnazjum. Odprawił ją Ksiądz Grzegorz Bohdan – Dyrektor Brodnickiego Centrum Caritas.

Zgodnie z tradycją trzecioklasiści przedstawili program artystyczny, który stał się podsumowaniem kilkuletniego pobytu nie tylko w szkole, hufcu, ale również internacie Caritas. To tam nawiązały się liczne przyjaźnie, precyzowały się poglądy i zainteresowania młodych ludzi oraz plany na przyszłość. Podziękowaniom i wzruszeniom nie było końca. Absolwentów wraz z podopiecznymi żegnała p. Magdalena Modrakowska – Kierownik bursy, zwracając uwagę na fakt, iż dotarli oni do mety ważnego etapu życia, ale  do mety przybywa się tylko po to, aby wyruszyć w dalszą drogę…

Każdy z  absolwentów otrzymał pamiątkowy upominek, biret absolwenta oraz podkowę – symbol szczęścia i ochrony.

 Po części artystycznej odbyła się uroczysta kolacja. Nie zabrakło również tortu przygotowanego przez absolwentów lat ubiegłych oraz uczestników zajęć kulinarnych, realizowanych pod opieką wychowawcy hufca p. Marii Sonnenfeld w ramach innowacji „Kulinarne wędrówki”.

POZ3 Absolwenci wraz z wychowawcami
POZ1 Msza św. w intencji absolwentów
POZ2 Część artystyczna dla absolwentów
POZ4 Tort dla absolwentów przygotowany przez uczestników
POZ5 Pamiątkowe zdjęcie z absolwentami 2-1 HP

 

 

 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007