OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

GRUDZIĄDZ: ÓSMA ROCZNICA KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ

Przedstawiciele Rady Młodzieży z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Grudziądzu wraz z Kierownikiem Dariuszem Malinowskim oraz opiekunem Magdaleną Kujawa, dnia 10 kwietnia 2018 roku złożyli symboliczny bukiet kwiatów pod pomnikiem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego.

W ten sposób młodzież uczciła tragicznie zmarłych w katastrofie lotniczej wojskowego samolotu TU-154M, który rozbił się pod Smoleńskiem podchodząc do lądowania. W katastrofie zginęło wówczas 96 osób, m.in. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński z Małżonką, przedstawiciele Parlamentu, urzędnicy państwowi, dowódcy wojskowi, duchowni i załoga.      
            W tym roku mija już osiem lat od jednej z największych katastrof w historii polskiej państwowości. Uczestnicy z Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Grudziądzu  uczcili minutą ciszy pamięć ofiar po czym udali się do Ośrodka gdzie wspólnie z wychowawcą obejrzeli film „Katastrofa Smoleńska” – Tragedia Narodowa. Tego typu działania mają na celu  wzmacnianie wychowawczej roli ku patriotyzmowi, szacunku do ojczyzny i historii.

SMOL1 Delegacja Osrodka pod pomnikiem Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.
SMOL2 Symboliczny bukiet kwiatów pod pomnikiem Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.
   
Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007