OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

WIELKANOCNE SPOTKANIE W KLUBIE SENIORA

11 kwietnia członkowie Rady Młodzieży z brodnickiego Hufca Pracy razem z Klubem Seniora ze Zbiczna zorganizowali spotkanie na temat Tradycji Wielkanocnych w naszym regionie.

Młodzież z samorządu Hufca Pracy już w zeszłym roku zaczęła odwiedzać zbiczeńskich seniorów – zorganizowała dla nich akcję pt. Książka dla Seniora, podczas której zbierała ciekawe lektury, którymi mogłaby się podzielić ze starszymi osobami. Tym razem dwa pokolenia spotkały się, aby przy słodkim poczęstunku porozmawiać na temat Tradycji Wielkanocnych w naszym regionie. Starsi opowiadali, jak wyglądał okres Świat Wielkanocnych w ich młodości, a młodzi mogli porównać to z tym, jak ten szczególny czas mija teraz. Można było usłyszeć wiele ciekawych anegdotek oraz pośmiać się z tego, jak wiele zmieniło się na przestrzeni lat. Podczas rozmów uczestnicy spotkania przygotowywali świąteczne ozdoby, które zagoszczą w ich domach już za kilka dni.  Znakiem nowoczesności były styropianowe jajka, które zastąpiły tradycyjne wydmuszki. Każdy mógł przygotować własną świąteczną pisankę i zabrać ze sobą na pamiątkę spotkania.

Zarówno młodzież jak i seniorzy miło spędzili czas, udowadniając tym samym, że różnica wieku nie zawsze musi być różnicą nie do pogodzenia i jeśli się chce, zawsze można znaleźć wspólny język.

WSPO1 Podczas rozmów na temat wielkanocnych tradycji.
WSPO2 Wspólne przygotowywanie wielkanocnych ozdób.

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007