OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

SPOTKANIE Z WIOŚLARZEM, OLIMPIJCZYKIEM Z LONDYNU MICHAŁEM SŁOMĄ

Uczestnicy Środowiskowego Hufca Pracy w Toruniu na długo zapamiętają datę 6 kwietnia 2017 roku, gdyż tego dnia spotkali się z olimpijczykiem z Londynu 2012 Michałem Słomą.

Jest to mieszkający w Toruniu wioślarz, były reprezentant Polski. Udział w londyńskiej Olimpiadzie, to jeden z głównych, ale nie jedyny sukces wioślarza. Wśród równie imponujących sukcesów jest złoty medal w Akademickich Mistrzostwach Świata Belgrad 2008. Michał Słoma na drugim miejscu podium stawał w 2004 roku podczas Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Poznaniu oraz w 2009 roku kiedy podczas Mistrzostw Europy w Brześciu zdobył brązowy medal zajmując trzecie miejsce. W swojej karierze sportowej wielokrotnie „ocierał się” o miejsca medalowe, pozostając na czwartym miejscu, jak podczas Mistrzostw Świata w Etonie w 2006, czy podczas Mistrzostw Europy w Atenach w 2008 roku. Jego bogatą karierę sportową potwierdzają liczne medale, które zostały zaprezentowane na spotkaniu z uczestnikami ŚHP.

Komendant hufca Marek Świerkowski na wstępie przybliżył podopiecznym sylwetkę oraz dorobek sportowy Michała Słomy. Podczas spotkania młodzież mogła dowiedzieć się wielu cennych zasad życia sportowca. Usłyszała ona, że dzięki pracy nad sobą, swoimi słabościami oraz wyznaczanym sobie celom, można osiągnąć sukces w każdej dziedzinie życia, nie tylko sporcie.

Michał Słoma przybliżył swoją historię wioślarza, od momentu podjęcia decyzji zapisania się do klubu sportowego. Spotkanie miało również charakter motywacyjny do podejmowania działań w kierunku samorozwoju. Dowiedzieli się sporo na temat kształtowania charakteru, w szczególności cierpliwości i determinacji, niezbędnych kroków do zwycięstwa.  Zainteresowana młodzież zadawała pytania, na które sportowiec chętnie i obszernie odpowiadał.

Młodzież mogła również indywidualnie zrobić sobie fotografię z olimpijczykiem. Miejsce spotkania opuszczali nie tylko z nowymi informacjami, ale i zapałem do pracy nad kształtowaniem swojej  przyszłości.

WIOS3 Wspólne zdjęcie z gościem.
WIOS1 Olimpijczyk z Londynu 2012 Michał Słoma.
WIOS2 Bogatą karierę sportową potwierdzają liczne medale, które zostały zaprezentowane na spotkaniu z uczestnikami ŚHP.
WIOS4 Zdjęcia indywidualne ze sportowcem.

 

 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007