OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

WOJEWÓDZKI ETAP KONKURSU „SPRAWNY W ZAWODZIE-BEZPIECZNY W PRACY-2018” W BRODNICY

W dniu 12 kwietnia br. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy odbył się wojewódzki finał konkursu „Sprawny w zawodzie – Bezpieczny w Pracy - 2018”.

Konkurs odbywał się w trzech kategoriach konkursowych: fryzjer, kucharz  oraz  bhp z elementami prawa pracy.

Pierwszym etapem konkursu był test teoretyczny.

Zadanie praktyczne  dla fryzjerów to wykonanie fali na główkach treningowych oraz  fryzury wieczorowej  z elementami plecenia włosów na modelce. Do konkursu w kategorii fryzjer przystąpiło dziewięciu  uczestników.

Zadanie konkursowe dla kucharzy to przygotowanie  klopsików w sosie warzywnym, kaszy gryczanej na sypko, surówki z białej kapusty oraz rogalików drożdżowo-kruche z marmoladą. W kategorii kucharz do konkursu przystąpiło sześć zespołów.

Uczestnicy kategorii bhp (po 3 uczestników każdej jednostki organizacyjnej) brali udział w pokazach pierwszej pomocy przedmedycznej, które przeprowadził p. Marcin Suchoparski – ratownik medyczny.

Na zakończenie zajęć praktycznych komisje konkursowe podsumowały uzyskane wyniki i wyłoniły laureatów w każdej kategorii.

W kategorii fryzjer laureatkami trzech pierwszych miejsc zostały reprezentantki hufca inowrocławskiego: I miejsce zajęła Dominika Tomaszewska,  II Agata Kubiak, III Katarzyna Gralak.

W kategorii kucharz I miejsce zajął zespół z hufca bydgoskiego (Rafael Kiełczyński i Julia Grygierzec), II i III miejsce zajęła młodzież reprezentująca Środowiskowy Hufiec Pracy w Toruniu - Daniel Beska i Bartosz Sobczak oraz Patryk Jaworski i Damian Molenda.

W kategorii BHP (po dogrywce) I miejsce zajęła Kinga Górzycka - uczestniczka z HP Brodnica. II miejsce Tomasz Osmański z OSiW  Grudziądz, natomiast III Filip Bednarowicz z HP we Włocławku.

Podsumowania konkursu dokonał Koordynator ds. kształcenia i wychowania Kujawsko-Pomorskiej WK OHP w Toruniu Małgorzata Tokarska. Laureaci konkursu z rąk Dyrektora Biura WK OHP Małgorzaty Filarskiej oraz członków jury otrzymali nagrody i dyplomy uznania.

spr7 Laureaci Wojewódzkiego etapu konkursu „Sprawny w zawodzie – Bezpieczny w Pracy - 2018” z opiekunami.
spr1 Test teoretyczny w kategorii bhp orz kucharz .
spr2 Zmagania konkursowe w kategorii kucharz.
spr3 Zwycięska ekipa – reprezentanci hufca bydgoskiego - Rafael Kiełczyński i Julia Grygierzec.
spr4 Zadanie na główkach treningowych.
spr5 Tworzenie fryzur wieczorowych z elementami plecenia włosów.
spr6 Fryzura laureatki konkursu Dominiki Tomaszewskiej – reprezentującej hufiec inowrocławski.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007