OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

II WIOSENNE TARGI PRACY I EDUKACJI „NA DOBRY POCZĄTEK” W GOLUBIU-DOBRZYNIU

10 kwietnia 2018 w godz. 10-13 w Hali Widowiskowo-Sportowej Ośrodka Sportu  i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu odbyły się zorganizowane przez Punkt Pośrednictwa Pracy w Golubiu-Dobrzyniu, Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu i Powiatowy Urząd Pracy w Golubiu-Dobrzyniu Targi Pracy i Edukacji.

Impreza skierowana była do młodzieży klas maturalnych lokalnych szkół, którzy stoją przed wyborem dalszej ścieżki kształcenia oraz dla osób bezrobotnych z całego powiatu. Uczniowie mieli szansę rozmowy  z doradcami zawodowymi, przedstawicielami uczelni oraz służb mundurowych. Osoby poszukujące pracy miały natomiast możliwość zapoznać się z ofertami pracodawców i instytucji działających na terenie kraju i za granicą.

  Uroczystej inauguracji Targów w imieniu organizatorów dokonali: Kujawsko-Pomorski Wojewódzki Komendant Ochotniczych Hufców Pracy Pani Małgorzata Taranowicz, Wicestarosta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego Pan Franciszek Gutowski oraz Dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Toruniu Pani Beata Polkowska.  

Swoją obecnością podczas targów zaszczycili nas również: Zastępca Burmistrza Golubia-Dobrzyniu Pani Danuta Malecka, Sekretarz Gminy Golub-Dobrzyń Pan Krzysztof Pieczka, kierownik Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół i Przedszkoli Pani Joanna Wyżykowska, Przewodniczący Powiatowej Rady Rynku Pracy Pan Jan Lewandowski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Polityki Społecznej w Golubiu-Dobrzyniu Pani Beata Meredyk-Chebowska, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Golubiu-Dobrzyniu Pani Daniela Kaleta, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zbójnie Pan Michał Krupka, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ciechocinie Pan Sławomir Buczkowski oraz dyrektorzy szkół współpracujących z lokalnym punktem pośrednictwa: Zespołu Szkół nr 3 w Golubiu-Dobrzyniu Pani Kinga Olejnik oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wielgiem Pani Hanna Wiśniewska.

W trakcie imprezy odbył się przygotowany przez Jednostkę Powiatowej Straży Pożarnej w Golubiu-Dobrzyniu pokaz I pomocy, który wzbudził duże zainteresowanie wśród zwiedzających targi.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

Podczas wydarzenia swoje stoiska wystawiło 30 wystawców: Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Toruniu, Powiatowy Urząd Pracy w Golubiu-Dobrzyniu, Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu, Wojskowa Komenda Uzupełnień w Brodnicy, Wyższa Szkoła Demokracji w Grudziądzu, Szkoła Policealna „Twoja Szkoła” w Grudziądzu , Kolegium Jagiellońskie- Toruńska Szkoła Wyższa, Kujawska Szkoła Wyższa we Włocławku, Centrum Szkoleniowe Służb Ochrony DELTA w Toruniu,  Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Toruniu, Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa  w Bydgoszczy, Szkoła Wyższa im. Włodkowica w Płocku, TEB Edukacja z Torunia, Telmon Sp. z o.o.,  Conkret Z.R. Trejderowscy Sp.j.,  Covebo Work Office Sp. z o.o,  MJB-JOBS        z Torunia, Vorwerk Autotec Polska sp. z o.o., Mar-Mot sp. z o.o., Seito Polska sp. z o.o., Dino Polska sp. z o.o., Firma Usługowa Błysk Ewa Boniecka, Miejska Spółdzielnia Zaopatrzenia i Zbytu w Golubiu-Dobrzyniu, Imprefarb Gałczewko, Gotec Polska Sp. z o.o., AVON Włocławek, Sanpro Consulting BPO sp. z o.o. z Bydgoszczy, Manpower Toruń, FlexHR Doradztwo Personalne Agencja Zatrudnienia sp. z o.o.  oraz EUROKONTAKT.

W trakcie Targów pośrednik pracy z Punktu Pośrednictwa Pracy OHP –Joanna Tabor zachęcała do skorzystania z oferty Ochotniczych Hufców Pracy zarówno przez klientów jak      i pracodawców .

Uczniowie klasy  I i II Zespołu Szkół nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu uczestniczyli  w zajęciach z doradcą EURES Agatą Szwech oraz z doradcą zawodowym Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej: Mariuszem Łukasiakiem pod tytułem: ”Pokaż siebie- jak przygotować CV, które zainteresuje pracodawcę”.

gol2 Uroczyste otwarcie targów. Na zdjęciu od lewej: Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Golubiu-Dobrzyniu Pani Daniela Kaleta, Kujawsko-Pomorski Wojewódzki Komendant Ochotniczych Hufców Pracy Pani Małgorzata Taranowicz, Zastępca Burmistrza Golubia-Dobrzyniu Pani Danuta Malecka, Wicestarosta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego Pan Franciszek Gutowski, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Golubiu-Dobrzyniu Pan Jarosław Zakrzewski, Dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP      w Toruniu Pani Beata Polkowska.
GOL4 gol3
gol1  
   

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007