OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

TORUŃ PROMUJE SIĘ PODCZAS GIEŁD I TARGÓW

Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży oraz Środowiskowy Hufiec Pracy  w Toruniu  kontynuują promocję swojej działalności na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

Podczas kolejnych Giełd Kształcenia Szkół Ponadgimnazjalnych w Toruniu oraz w Łysomicach w dniach 5-6 kwietnia pośrednik pracy Anna Wysocka oraz specjalista ds. rozwoju zawodowego Michał Banicki zaprezentowali wachlarz usług CEiPM w Toruniu w zakresie pośrednictwa pracy oraz szkoleń. Uczestnikami giełd byli uczniowie szkół gimnazjalnych wraz z nauczycielami oraz pedagogami szkolnymi.  Dużym zainteresowaniem cieszyła się oferta Młodzieżowego Biura Pracy w Toruniu. Młodzież zadawała pytania dotyczące możliwości podjęcia pracy tymczasowej oraz wakacyjnej. Wiele pytań dotyczyło także możliwości wzięcia udziału w szkoleniach organizowanych przez Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży. W czasie spotkań z pedagogami oraz dyrektorami poszczególnych szkół pracownicy CEiPM zapraszali wszystkich chętnych do udziału w  Targach Edukacji i Pracy, które odbędą się 8 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół Gastronomiczno Hotelarskich przy ul. Osikowej 15 w Toruniu.

Środowiskowy Hufiec Pracy uczestniczyl w Targach Szkół Ponadgimnazjalnych, oraz  Giełdzie Szkół w Łysomicach. Uczestnicy zaprezentowali ofertę dydaktyczną, sposób rekrutacji oraz  możliwość kształcenia zawodowego w strukturach OHP. Na spotkanie przybyli uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych pod opieką rodziców oraz pedagogów. Odwiedzający otrzymali ulotki i informatory, uzyskując wszystkie niezbędne informacje do wyboru dalszej kariery edukacyjnej. Przy stoisku hufca młodzież przekonywała do korzyści płynących z uczestnictwa w OHP.  Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku dla gości w postaci rogalików, które wcześniej zostały przygotowane przez młodzież odbywającą praktyki w naszym warsztacie gastronomicznym. Stoisko Hufca cieszyło się dużym zainteresowaniem. Wielu młodych ludzi zadeklarowało chęć kontynuowania nauki w OHP, ze względu na możliwość odbywania praktyk w kierunkach dających dużą szansę na znalezienie w przyszłości dobrej pracy.

W najbliższym czasie pracownicy CEiPM oraz ŚHP w Toruniu będą uczestniczyć w kolejnych  tego typu przedsięwzięciach organizowanych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

 

PROM1 Specjalista ds. rozwoju zawodowego prezentuje młodzieży wachlarz usług CEiPM w Toruniu.
PROM2 Pracownicy CEiPM w Toruniu podczas spotkania z uczniami Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Toruniu.
PROM3 Promocja toruńskiego Hufca na Giełdzie w Łysomicach.

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007