OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

„3MAJ SIĘ ZDROWO” – FESTYN EDUKACYJNY W GRUDZIĄDZU

W dniu 9 maja 2018 roku grupa uczestników Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP wraz z wychowawcami Edytą Kikulską oraz Karolem Klein wybrali się do położonego nieopodal Domu Pomocy Społecznej na coroczny festyn pod hasłem „3maj się zdrowo” promujący zdrowy tryb życia, wolny od nałogów.

Uczestnicy z OSiW wzięli udział w konkursie, którego celem było promowanie postaw społecznych ważnych dla profilaktyki zdrowotnej i rozwiązywania problemów alkoholowych, które są związane z propagowaniem życia w trzeźwości, promocją zdrowego trybu życia, promocją kreatywnych oraz ciekawych form spędzania czasu wolnego, rozwijaniem zdolności interpersonalnych.           
            Na świeżym powietrzu zostały zorganizowane koncerty, konkursy, a także poczęstunek dla wszystkich przybyłych. Uczestniczka Ośrodka Joanna Lewandowska zajęła III miejsce w konkursie plastycznym natomiast  wyróżnienie w quizie wiedzy o alkoholizmie otrzymali  Agnieszka Starszak i Tomasz Osmański. Po zmaganiach konkursowych przyszedł czas na relaks. Młodzież grała w piłkę, podziwiała prace wystawione na konkurs, przysłuchując się granej na żywo muzyce, a na koniec zjedli smaczny ciepły posiłek.  
            Celem imprezy było podniesienie poziomu wiedzy społeczeństwa na temat problemu używania i nadużywania alkoholu i jego potencjalnych konsekwencji poprzez organizację festynu edukacyjnego poświęconego powyższej tematyce. W wyniku realizacji imprezy zwiększył się poziom świadomości i wiedzy obywateli, co do konsekwencji, problemów i zagrożeń wiążących się ze spożywaniem i nadużywaniem alkoholu, jak również na temat miejsc, w których można uzyskać pomoc, w przypadku problemu z nadużywaniem alkoholu.

trzy1 Uczestnicy wraz z wychowawcami E. Kikulską i K. Klein.
trzy2 Uczestnicy prezentują swoje prace.
trzy3 Wspólna gra w piłkę nożną.
trzy4 Prace na temat przeciwdziałania alkoholizmowi.
Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007