OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

WYCIECZKA EDUKACYJNA DO ZAKŁADU WIKA POLSKA S.A.

W dniu 20 kwietnia 2018 roku młodzież włocławskiego Hufca Pracy wzięła udział w wyjściu do jednego z większych zakładów pracy we Włocławku WIKA POLSKA S.A. , który jest światowym liderem rynku technologii pomiaru ciśnienia, temperatury i poziomu.

Początek firmy sięga roku 1916. Co rocznie zakład ten dostarcza 50 milionów wysokiej jakości produktów do ponad 100 krajów. Obecnie na całym świecie używanych jest około 600 milionów przyrządów pomiarowych firmy WIKA. Uczestnicy wycieczki mieli możliwość zwiedzenia zakładu oraz zapoznania się z jego liniami technologicznymi, gdzie głównymi produktami są urządzenia służące do pomiaru ciśnienia zwane manometrami.

Młodzież zwiedziła warsztat szkoleniowy, w którym przyszli pracownicy obsługi technicznej przechodzą szkolenie przygotowujące do pracy. Warsztat szkoleniowy zaprezentował p. Marek Cichowicz – pracownik spółki WIKA Polska, który szczegółowo i obrazowo przedstawił, jakie należy posiąść umiejętności, aby samodzielnie pracować przy maszynach produkujących manometry. Zwrócił także uwagę na to, że w czasie praktyki na warsztacie, każdy przyszły pracownik jest wstanie rozwinąć i posiąść nowe kompetencje. Bardzo dużą rolę przy obsłudze maszyn produkujących manometry odgrywa precyzja i dokładność. Jest ona niezbędna do późniejszej samodzielnej pracy a liniach produkcyjnych np. przy programowaniu i serwisowaniu maszyn.

Zapoznanie z zakładem WIKA POLSKA S.A. zobrazowało młodzieży na czym polega praca w jednym z większych zakładów pracy we Włocławku, jakie warunki należy spełniać, aby aplikować o staż szkoleniowy czy też pracę w firmie.

WIK1 WIK2
WIK3 WIK4

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007