Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

WOJEWÓDZKI ETAP KONKURSU „SPRAWNY W ZAWODZIE-BEZPIECZNY W PRACY-2016”

W dniu 27 kwietnia br. odbył się w Bydgoszczy wojewódzki finały konkursu „Sprawny w zawodzie – Bezpieczny w Pracy-2016” w czterech kategoriach konkursowych: mechanik pojazdów samochodowych, fryzjer, kucharz  oraz  bhp z elementami prawa pracy.

Uroczyste rozpoczęcie konkursu odbyło się w siedzibie bydgoskiego Hufca Pracy. Otwarcia konkursu dokonał Michał Krzemkowski – Zastępca Wojewódzkiego Komendanta OHP i Justyna Słowik Komendant  Hufca w Bydgoszczy – gospodarz imprezy.

Zmagania konkursowe zaczęły się dla wszystkich kategorii  od testu teoretycznego.

Część praktyczna dla fryzjerów i kucharzy odbywała się w Zespole Szkół Drzewnych w Bydgoszczy a dla mechaników w bydgoskiej firmie OLD STYL CAR.

Zadanie dla fryzjerów to wykonanie trwałej ondulacji na wałkach plastikowych na główkach treningowych oraz współczesnej  fryzury wieczorowej na modelkach. Do konkursu w kategorii fryzjer przystąpiło ośmiu uczestników z trzech jednostek organizacyjnych Kujawsko-Pomorskiej WK OHP.

W kategorii mechanik pojazdów samochodowych do konkursu przystąpiło pięć zespołów z czterech jednostek organizacyjnych Kujawsko-Pomorskiej WK OHP.  Młodzież miała wykonać  w  pojazdach marki MERCEDES, BMW, KIA oraz SEAT IBIZA przegląd okresowy zgodnie z lista przeglądową, dokonać pomiaru bicia i grubości tarczy hamulcowej, zmierzyć grubość kloców hamulcowych i odpowietrzyć układ hamulcowy.

Kucharze przygotowywali  pierogi mięsne z farszem z piersi kurczaka, zupę jarzynową na bazie wywaru mięsnego, a na deser galaretkę owocową.

W czasie gdy odbywały się konkursy zawodowe uczestnicy konkursu BHP uczestniczyli w pokazach pierwszej pomocy przedmedycznej. Pokazy prowadził Dyrektor Zespołu Szkół Mundurowych przy Bydgoskim ZDZ p. Mieszko Wdowiak.  

W kategorii fryzjer I miejsce zajęła Patrycja Śpica,  II Sylwia Kołatka – obie reprezentowały  HP w Bydgoszczy, natomiast III  Marta Czachorowska z HP w Inowrocławiu.

W kategorii mechanik pojazdów samochodowych I miejsce zajął zespół bydgoskiego hufca,  II miejsce zespół z ŚHP z Torunia, III  miejsce przypadło zespołowi z HP we Włocławku.

W kategorii kucharz I miejsce zajął zespół z hufca włocławskiego, II miejsce zespół z HP z Inowrocławia, a III miejsce ekipa mieszana z HP w Bydgoszczy oraz HP Brodnicy.

W kategorii BHP I miejsce zajął Wojciech Janowski - uczestnik z OSiW w Grudziądzu, II miejsce Sylwester Binięda z HP we Włocławku i III miejsce Klaudia Sosnowska z HP w Brodnicy.

Podsumowania konkursu dokonał Wojewódzki Komendant OHP Małgorzata Taranowicz. Laureaci konkursu otrzymali nagrody i dyplomy uznania. Fundatorami nagród oprócz WK OHP byli: Firma Hart z Bydgoszczy i Hurtownia Fryzjerska Marzena Szarblewska.

Patronat  medialny objęło Radio PIK w Bydgoszczy.

SPR1 Laureaci konkursu z poszczególnych kategorii zawodowych wraz z Wojewódzkim Komendantem OHP Małgorzatą Taranowicz, Zastępcą WK OHP Michałem Krzemkowskim, przedstawicielami Komisji konkursowych oraz Dyrektorem Zespołu Szkół Drzewnych Panią Iloną Chylicką .
SPR2 Część praktyczna konkursu w zawodzie fryzjer.
SPR3 Wspólne zdjęcie uczestniczek konkursu w zawodzie fryzjer z Wojewódzkim Komendantem OHP w Toruniu Małgorzatą Taranowicz (szósta z lewej).
SPR4 Część praktyczna konkursu w kategorii kucharz.
SPR5  
SPR6 Test teoretyczny w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych.
SPR7 Konkurs z zakresu bhp i prawa pracy.
SPR8 Część praktyczna w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych odbywała się w  bydgoskiej firmie OLD STYL CAR.
SPR9  

 

 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007