Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

 WOLONTARIUSZKA U KUCHARZY I BUDOWLAŃCÓW W TORUNIU

W poniedziałek 11 kwietnia 2016 roku w Zespole Edukacyjnym „BLOK” w Toruniu odbyły się zajęcia z Esperanzą Nieves Jimenez – wolontariuszką z Hiszpanii realizującą w Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP projekt Wolontariatu Europejskiego „EVS for everybody”. W lekcji wzięła udział młodzież z klasy o profilu gastronomicznym oraz wykończeniowo-budowlanym.

Celem zajęć była promocja programu Wolontariatu Europejskiego. Esperanza opowiedziała młodzieży o tym dlaczego przyjechała do Polski i jakie zadania realizuje w OHP. Mówiła także o swoim hobby oraz mieście i regionie w Hiszpanii, z których pochodzi. Duże zainteresowanie uczestników wzbudziły zabytki zbudowane wyłącznie z kamienia. Uczniowie kształcący się w zawodzie technologa robót wykończeniowych byli  zaciekawieni techniką powstawania hiszpańskich budowli z kamienia, który nie jest już stosowany we współczesnym budownictwie nie tylko w Hiszpanii. Uczniowie kształcący się w zawodzie kucharza byli natomiast bardzo zainteresowani tematem hiszpańskiej kuchni i wypytywali o tradycyjne potrawy. Wolontariuszka opowiedziała im więc o różnych owocach morza, oraz tradycyjnym daniu - tortilla de patatas (tartilla z ziemniaków). Wolontariuszka była także zaskoczona, ponieważ podczas zadawania pytań uczniowie zapytali o historię hiszpańskiej wojny domowej i generała Franco. Spotkanie przyniosło zatem wiele korzyści jego uczestnikom, ponieważ mogli poznać wiele ciekawostek na temat kraju z drugiego końca Europy.  

WOL2 Esperanza Nieves Jimenez opowiada o  zabytkach w Hiszpanii.
WOL1 Wolontariuszka pokazuje tradycyjne hiszpańskie potrawy.

ERASMUS  NOWE

Ten projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.

 

 

 

 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007