OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rozwoju, Pracy i Technologii

 












Aktualności

WYCIECZKA DO BYDGOSZCZY

W dniu 27 kwietnia uczestnicy Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Grudziądzu udali się na wycieczkę krajoznawczo - turystyczną do Bydgoszczy. Miała ona na celu umożliwić poznanie własnego regionu oraz jego właściwości kulturowych i historycznych. Kadra Ośrodka zaplanowała szereg ciekawych atrakcji dla młodzieży.

Pierwszym punktem programu była wizyta w Kujawskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku, gdzie odbyły się zajęcia prowadzonych przez panią Bognę Derkowską – Kostkowską z Pracowni Dziedzictwa Kulturowego, panią Agnieszkę Sowińską z Galeria Sztuki Ludowej i Nieprofesjonalnej KPCK oraz panią Dominikę Karbownik z Pracownia Integracji Międzypokoleniowej KPCK. Młodzież zapoznała się z historią Bydgoszczy, uczestniczyła w warsztatach nauki origami oraz w wystawie prac sztuki ludowej pod kierownictwem pana Juliana Waszak.

Następnie uczestnicy Ośrodka udali się na Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, gdzie dzięki uprzejmości dr Natalii Gniadek wzięli udział w warsztatach zajęciowych kynoterapii. Kynoterapia zwana również dogoterapią, jest to to metoda wspomagająca rehabilitację i edukację zarówno dzieci, jak i dorosłych. Kontakty człowieka z psem poprawiają samopoczucie, rozwijają zdolność do empatii oraz umiejętność komunikowania się. Spotkanie poprowadziły kynoterapeutki pani Monika Litwinow i pani Malwina Dąbrowska, które przybyły z czterema psami terapeutycznymi.

Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w Muzeum Wojsk Lądowych. Tam pod przewodnictwem pana Jakuba Miechowieckiego młodzież zwiedziła  ekspozycję, nawiązującą do nazwy i charakteru placówki. W zamierzeniu miała ona wprowadzić do świadomości historycznej uczestników dzieje formacji wojsk lądowych, które z upływem czasu przekształciły się w oddzielny rodzaj Sił Zbrojnych RP. Ekspozycje zrobiły ogromne wrażenie na młodzieży, która zadawała szereg ciekawych pytań.

Uczestnicy Ośrodka pełni wrażeń i emocji wrócili do Ośrodka.

BYD6 Ekspozycja zewnętrzna w muzeum
BYD1 Uczestnicy podczas wykładu w Kujawskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku
BYD2(1) Pamiątkowe zdjęcie w Galerii Sztuki Ludowej
BYD3 Podczas wystawy pracy sztuki ludowej
BYD4 Warsztaty kynoterapii
BYD5 Zwiedzamy ekspozycję w Kujawskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku
Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007