OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

WYCIECZKA EDUKACYJNA DO WARSZAWY

Dnia 5 kwietnia 2017 roku młodzież Środowiskowego Hufca Pracy wraz z Wojewódzkim Komendantem OHP Małgorzatą Taranowicz, Komendantem ŚHP w Toruniu Markiem Świerkowskim i wychowawcą Izabellą Kwiatkowską udała się na wycieczkę edukacyjną do Warszawy.

Najważniejszym punktem wycieczki było zwiedzanie Sejmu i Senatu. Przewodnik zapoznał młodzież z historią oraz funkcjonowaniem władzy ustawodawczej w Polsce.  Największe wrażenie wywarła możliwość osobistego obserwowania obrad z  galerii Sali Posiedzeń Sejmu, szczególnie dlatego, że przemówienie miał Poseł z Bydgoszczy Tomasz Latos. W holu głównym przewodnik pokazał i omówił makietę kompleksu budynków sejmowych.  Goszczono również w Sali Senatu, gdzie uczestnicy hufca mieli możliwość spotkania się i krótkiej rozmowy  z senatorem Andrzejem Mioduszewskim, zakończonej pamiątkowym zdjęciem.

Młodzież miała również okazję zwiedzić stołeczną Starówkę oraz Stadion Narodowy. Na  Starym Mieście poznali najważniejsze punkty Starego Miasta mówiące o jego historii, takie jak: Warszawska Syrenka, pomnik Polski Walczącej, Księcia Poniatowskiego, Kolumna Zygmunta III Wazy, Pałac Prezydencki oraz ulicę Krakowskie Przedmieście.

Stadion Narodowy „PGE Narodowy” był ostatnim punktem wycieczki. Młodzież miała możliwość zobaczenia okazałego obiektu sportowego z zewnątrz jak i od środka, gdzie z punktu widokowego mogła podziwiać rozmiary i funkcjonalność tego  stadionu na którym rozgrywane są najważniejsze mecze piłkarskie reprezentacji Polski.

Wycieczka była formą nagrody za wyniki w nauce w I semestrze dla najlepszych uczestników gimnazjum oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

SEJM1 W Senacie Rzeczypospolitej Polskiej z panem Senatorem RP Andrzejem Mioduszewskim (piaty z lewej)
SEJM9 Przy makiecie Sejmu i Senatu.
sejm11 Największe wrażenie wywarła możliwość osobistego obserwowania obrad z  galerii Sali Posiedzeń Sejmu, szczególnie dlatego, że przemówienie miał Poseł z Bydgoszczy Tomasz Latos
SEJM10 Na Sali obrad Senatu.
sejm12 Przewodnik zapoznał młodzież z historią oraz funkcjonowaniem władzy ustawodawczej w Polsce.
sejm13 Przy Pałacu Prezydenckim i pomniku Księcia Józefa Poniatowskiego.
SEJM3 Przy Kolumnie Zygmunta  III Wazy w Warszawie.
SEJM6 Przy pomniku Warszawskiej Syrenki.
SEJM8 Na Stadionie Narodowym.
   
   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007