OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

TARGI EDUKACJI I PRACY TORUŃ 2016                                                            

8 kwietnia 2016 roku Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Toruniu po raz kolejny zorganizowało Targi Edukacji i Pracy, które odbyły się w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Toruniu.

Uroczystego otwarcia Targów dokonał Wojewódzki Komendant  OHP w Toruniu Małgorzata Taranowicz oraz Dyrektor CEiPM w Toruniu Beata Polkowska. Gośćmi toruńskich Targów byli Komendant Świętokrzyskiej WK OHP Jacek Sabat oraz Z-ca Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy dla Miasta Torunia Bożena Pszczółkowska-Rudnicka.

Targi pracy skierowane były do młodych osób, które poszukują pracy i pragną zdobywać doświadczenie zawodowe. Młodzież miała okazję zapoznać się z ofertami pracy stałej i krótkoterminowej zarówno w kraju, jak i za granicą, jak również ofertą edukacyjną toruńskich szkół ponadgimnazjalnych i wyższych m. in. Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu, Wyższej Szkoły Gospodarki w Toruniu, ZDZ Toruń, Policealnej Szkoły Medycznej, Szkół  Cosinus, Centrum Edukacji Dorosłych, TEB Edukacja, CKU w Toruniu oraz Gronowie, Centrum Nauki i Biznesu „ŻAK”.  Można było również skorzystać z indywidualnych porad  doradców zawodowych z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Toruniu, dowiedzieć się jak zdobyć bezcenne doświadczenie zawodowe poprzez udział w warsztatach, konsultacjach czy też testach KZZ. Państwowa Inspekcja Pracy Okręgowego Inspektoratu Pracy w Bydgoszczy Oddział w Toruniu zorganizowała punkt konsultacyjny, w którym pracownik PIP udzielał porad z zakresu prawa pracy oraz technicznego bezpieczeństwa pracy. Istniała także możliwość rozmowy z  doradcami EURES z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Toruniu w zakresie podejmowania prac za granicą. Oferty pracy dla młodzieży oferowali mi.in.: Contact Center, DMI Media, New York Pizza  Department, GP People.

W trakcie targów odbył się prelekcja aspiranta sztabowego Kamila Kudelli z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu oraz projekcja filmu na temat bezpiecznych wyjazdów za granicę do pracy czy na wakacje, w kontekście zagrożeń związanych z handlem ludźmi.

Stoisko MBP cieszyło się sporym zainteresowaniem wśród odwiedzających. Oprócz udzielania informacji o dostępnych ofertach pracy i możliwości zatrudnienia na lokalnym rynku młodzież mogła zapoznać się z ofertami wolontariatu krajowego, który z ramienia CEiPM w Toruniu reprezentowała Paulina Kruszyńska. Na temat wolontariatu europejskiego można było porozmawiać z Esperenzą Nieves Jimenez, wolontariuszką z Hiszpanii realizującą projekt wolontariatu europejskiego. Wioletta Gonera asystent EURES zaprezentowała temat „Pierwsza praca z Eures” oraz udzielała informacji na temat  wyjazdów do pracy za granicę.

Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Toruniu przy współpracy z Zespołem Szkół Gastronomiczno- Hotelarskich w Toruniu, a także PUP w Toruniu zapowiadają zorganizowanie kolejnego tego typu przedsięwzięcia w okresie jesiennym.

z4 Stoiska toruńskiego CEiPM. Konsultacje z Esperanzą Nieves Jimenez w ramach wolontariatu europejskiego.
z1 Uroczystego otwarcia Targów Edukacji i Pracy Toruń 2016 dokonał Wojewódzki Komendant OHP Małgorzata Taranowicz (w środku).
z2 Funkcjonariusz Policji aspirant sztabowy Kamil Kudella w trakcie prelekcji.
z3 Pracownicy CEiPM w Toruniu wraz z Wojewódzkim Komendantem OHP Małgorzatą Taranowicz oraz Dyrektor CEiPM Beatą Polkowską.
z5 Uczestnicy Targów.

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007