Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

ABC EUROPEJCZYKA

5 maja 2016 roku pracownicy Centrum Edukacji i Pracy w Bydgoszczy zorganizowali spotkanie dla studentów Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, którego celem było przekazanie informacji związanych z  dokumentacją i portalami związanymi z pracą za granicą.

Na początku młodzież otrzymała informacje o działalności Młodzieżowego Biura Pracy i osoby chętne wypełniły ankietę rejestracyjną. Pośrednik pracy dodatkowo przekazał  materiały reklamowe dotyczące EURES.

Druga część spotkania poświęcona była usystematyzowaniu wiedzy na temat struktury Portfolio Europass, a szczególnie CV, ponieważ stworzenie profesjonalnych dokumentów aplikacyjnych jest podstawowym warunkiem podczas szukania zatrudnienia. Specjalista ds. rozwoju zawodowego najwięcej uwagi poświęcił na wyjaśnienie kwestii związanych z doświadczeniem zawodowym, zainteresowaniami oraz umiejętnościami językowymi.

Na koniec doradca zawodowy omówił kwalifikacje zawodowe w ujęciu modułowym. Cel warsztatów został zrealizowany. Studenci dowiedzieli się, w jaki sposób poszukiwać pracy za granicą i jak wyglądają prawidłowo stworzone dokumenty. Młodzież uświadomiła sobie, że  praca krótkoterminowa, sezonowa czy dorywcza oraz udział w wolontariacie, praktykach i stażach wpływa na doświadczenie zawodowe i wypełnia CV.

ABCE 1 Pośrednik pracy przekazuje informację związane z pracą za granicą

 

 

 

 

 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007