OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

DNI OTWARTE FUNDUSZY EUROPEJSKICH W OHP W TORUNIU

12 maja 2016 r. toruńskie Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP rozpoczęło cykl zajęć i przedsięwzięć  w ramach ogólnopolskiej akcji „Dni Otwarte Funduszy Europejskich”. W tym roku jednostki OHP promują realizację działań w ramach projektu współfinansowanego ze środków UE p.n. „Gwarancje dla młodzieży”. Wydarzenie zostało zorganizowane pod hasłem „Otwórz się na nowe perspektywy”

Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem młodych ludzi. Wzięło w nim udział około 30 osób, m.in. ze Środowiskowego Hufca Pracy, Zespołu Edukacyjnego „Blok” w Toruniu oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Toruniu, którzy mieli możliwość skorzystania z wielu atrakcji.

Pracownicy Centrum przygotowali specjalne stoiska informacyjne, dzięki którym uczestnicy mogli zapoznać się z ofertą Młodzieżowego Biura Pracy, Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej, wolontariatu krajowego i EVS, Rejonowego Ośrodka Szkolenia Zawodowego i EURES, a także najnowszym projektem unijnym „Obudź swój potencjał – YEI”. Specjalista ds. rozwoju zawodowego Michał Banicki poprowadził także quiz nt. znajomości Unii Europejskiej i Funduszy Europejskich. Quiz był świetną okazją do przypomnienia sobie, a niekiedy i poznania wielu ciekawostek związanych z UE. Oczywiście miał formę konkursu, więc wzbudził wiele pozytywnych emocji i rywalizację pomiędzy zespołami.

Drugą atrakcją był trening kompetencji miękkich prowadzony przez doradców zawodowych z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Toruniu. Młodzież poprzez gry i zabawy  mogła nabyć uniwersalne umiejętności przydatne do odnalezienia się na rynku pracy i pomocne w osiągnięciu satysfakcji w życiu prywatnym, takie jak np. radzenie sobie ze stresem, efektywna komunikacja i kreatywność.

Trzecią atrakcją był trening gry w rugby prowadzony przez wolontariuszkę EVS z Hiszpanii Esperanzę Nives Jimenez. Uczestnicy poznali podstawowe zasady gry, przećwiczyli także łapanie nietypowej piłki, rzuty i blokowanie zawodników. Młodzież z różnych środowisk mogła zintegrować się na świeżym powietrzu i zrozumieć, że rozwój osobisty to nie tylko edukacja, ale także sport, który pozwala ukształtować np. kompetencję umiejętności pracy w zespole. Owocem treningu był mecz rugby rozegrany przez wszystkich uczestników i wolontariuszkę. Zmęczeni, ale szczęśliwi uczestnicy zostali nagrodzeni nie tylko brawami, ale też drobnymi upominkami wręczanymi przez dyrektora Centrum Beatę Polkowską.

DOT 1 Doradcy zawodowi Anna Rząca i Monika Kosiorowska prowadzą trening kompetencji miękkich
DOT 2 Specjalista ds. rozwoju zawodowego Michał Banicki zadaje pytania nt. Unii Europejskiej
DOT 3 Młodzież z wolontariuszką Esperanzą Nieves Jimenez w trakcie rozgrywania meczu rugby
DOT 4 Dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Toruniu Beata Polkowska wręcza upominki dla uczestników wydarzenia
DOT 5 Wspólne zdjęcie młodzieży i pracowników CEiPM

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007