OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

BRODNICZANIE W TORUNIU

W dniu 10 maja 15-osobowa grupa uczestników Hufca Pracy w Brodnicy bawili się w Jump Arenie w Toruniu oraz zwiedzili Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy”.

Wycieczka była zorganizowana dla osób wyróżniających  się aktywnością i wysoką frekwencją na zajęciach szkolnych i praktycznych. W „Młynie Wiedzy”, który poprzez zabawę i eksperyment daje możliwość przyswajania wiedzy naukowej, przyrodniczej, technicznej i kulturowej w sposób aktywny, uczestnicy zwiedzili wystawy na kilku kondygnacjach budynku. Mieli okazję poznać m.in. działanie różnych urządzeń, tajniki świata zwierząt i roślin, budowę ludzkiego ciała.

Kolejnym punktem wycieczki była Jump Arena Toruń, kompleks rekreacyjno-rozrywkowy. Do dyspozycji młodzieży były różnego rodzaju trampoliny, baseny z gąbkami i ścieżki akrobatyczne. Początkową rezerwę zastąpiło szaleństwo i salwy śmiechu, młodzież mogła na chwilę zapomnieć o kłopotach i troskach, oddając się całkowicie zabawie.

Celem przedsięwzięcia była aktywizacja kulturalno-oświatowa uczestników, nagrodzenie ich za dobrą postawę w szkole i na praktykach, pokazanie nowych możliwości spędzania wolnego czasu, a także zachęcanie do zdobywania wiedzy o świecie w sposób aktywny i niekonwencjonalny.

arena1 Na wycieczkę pojechali uczestnicy z najwyższą frekwencją na zajęciach
arena2 Jak to działa? W Centrum Nowoczesności wszystkiego można dotknąć i spróbować
arena3 Młyn Wiedzy – poznawanie świata poprzez zabawę
arena4 Doświadczenia z wodą
arena6 Na trampolinach
arena7 Zabawa była przednia, młodzież zrelaksowała się i zintegrowała
   

 


 

 

 

 


 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007