OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

DNI OTWARTE FUNDUSZY EUROPEJSKICH W BYDGOSZCZY

W dniu 10 maja b.r. bydgoski hufiec wraz z Zespołem Szkół Ogólnokształcących w Solcu Kujawskim wzięli udział w Dniach Otwartych Funduszy Europejskich.

Dla młodzieży przygotowano prezentację „15-lecie członkostwa Polski w Unii Europejskiej” oraz zajęcia dot. Funduszy Europejskich, korzyści płynące szczególnie dla młodych ludzi i możliwości ich pozyskiwania. Młodzież podawała mnóstwo przykładów w jaki sposób środki unijne przyczyniły się do rozwoju ich regionu. Wspólnie z wychowawcą szukali ciekawych pomysłów na dalsze korzystanie z funduszy.

Dla sprawdzenia wiedzy nt. Unii Europejskiej przygotowano test a po jego zakończeniu Komendant Hufca wręczył zwycięzcom bydgoskiego hufca nagrody. Poziom wiedzy był wyrównany, co wskazuje na duże zainteresowanie Państwami Unii a szczególnie pracą za granicą.

Zajęcia zakończono wykonaniem wspólnego plakatu pt. „Symbole Unii Europejskiej”. Wspólna praca była okazją do integracji grupy i  swobodnych rozmów nt. miejsca Polski w Unii i rozwoju ich miasta z wykorzystaniem środków unijnych.

DNI3 Tworzenie plakatu nt. Unii
DNI1 Test wiedzy nt. Unii Europejskiej.
DNI4 Laureat III miejsca konkursu nt. Unii Europejskiej Mikołaj Rojewski z Komendantem Hufca.

 

 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007