OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

DOCENIAJĄ ZNACZENIE PRACY

24 maja doradca zawodowy Anna Ostrowska z Młodzieżowego Centrum Kariery w Radziejowie przeprowadziła kolejne zajęcia z podopiecznymi Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

Na wstępie zajęć młodzież zapoznała się z ofertą działalności radziejowskiej jednostki Ochotniczych Hufców Pracy. Następnie młodzież wspólnie z doradcą zawodowym odkrywała własne umiejętności, świat pracy i czynności zawodowych oraz poznawała przedstawicieli różnych zawodów. Młodzież aktywnie uczestniczyła w zajęciach wykonując przygotowane przez doradcę różne ćwiczenia. Dzięki temu uczestnicy samodzielnie definiowali pojęcie „praca”, wyciągając wnioski dotyczące korzyści, które ona daje każdemu człowiekowi. Poznawali bliżej miejsca, w których mogą pracować w przyszłości tj. Środowiskowy Dom Samopomocy, Zakład Aktywności Zawodowej czy Warsztaty Terapii Zajęciowej. Uczestnicy odrywali także korzyści płynące z różnych aktywności i konsekwencje płynące z bezrobocia lub bezczynności.

Na zakończenie zajęć młodzież doszła do wniosku, że każda praca jest ważna i potrzebna, nawet dla osób niepełnosprawnych. Dlatego warto dawać szansę zatrudnienia i sprawdzenia się w roli pracownika każdemu człowiekowi, mimo posiadanych deficytów.

DOC1 Doradca podczas zajęć z młodzieżą SOSW w Radziejowie

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007