OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

DNI OTWARTE FUNDUSZY EUROPEJSKICH W CEiPM TORUŃ

Jednostki organizacyjne CEiPM W Toruniu w dniach 12-14 maja 2016 roku włączyły się w III edycję Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

Brodnickie jednostki OHP zorganizowały szereg działań dla osób uczących się i poszukujących pracy: spotkania z przedstawicielem zawodu, warsztaty kreatywności, punkty konsultacyjne z doradcą zawodowym, pośrednikiem pracy czy tez wychowawcą. Przedsięwzięcie rozpoczęło się dnia 12 maja br. od prezentacji przez doradcę zawodowego Grażynę Moszczyńską działalności Młodzieżowego Centrum Kariery w Brodnicy oraz programu „Gwarancje dla młodzieży” w ramach którego realizowany jest ogólnopolski projekt „Obudź swój potencjał”. Następnie w ramach cyklu „Spacery po zawodach” młodzież ucząca się spotkała się z przedstawicielami zawodów z branży medycznej, społecznej usługowej i informatycznej. OHP gościło panią Karolinę Moskal-Jęczewską – dietetyka z Centrum Dietetycznego NATUR HOUSE z Brodnicy,  Panią Beatę Tuszyńską – gtrafika komputerowego z firmy AUTOGRAF z Brodnicy,  Panią Kamilę Sopuszyńską – projektanta i producenta mebli CNS Meble z Brodnicy oraz kuratora społecznego.

Kolejny dzień tj. 13 maja 2016r. rozpoczęto od promocji programu „Gwarancje dla młodzieży” w Brodnickim Domu Kultury a później odbyły się warsztaty kreatywności skierowane do młodzieży uczącej się. Zajęcia poprowadziła Grażyna Moszczyńska doradca zawodowy MCK a ich celem było rozwijanie wśród młodych ludzi umiejętności twórczego i kreatywnego myślenia. Ciekawym elementem warsztatów był quiz wiedzy o Unii Europejskiej oraz Funduszach Europejskich.  MCK w Chełmnie zorganizował giełdę pracy dla osób zainteresowanych wyjazdem do pracy za granicę.  Rekruterka z agencji pośrednictwa pracy „Sherpa”  zaprezentowała oferty pracy w Holandii w branży ogrodniczej, rolniczej i produkcyjnej. Pracownicy MCK udzielali konsultacji dotyczących wejścia na rynek pracy i przygotowania dokumentów aplikacyjnych. 13.05.2016 zorganizowano spotkania dla gimnazjalistów pod nazwą „Edukacja i praca w wybranych krajach Unii Europejskiej”. Podczas zajęć młodzież pogłębiła swoją wiedze na temat Unii Europejskiej oraz kultury, nauki i pracy w wybranych krajach tj. ( Szwecja, Niemcy, Irlandia, Dania).  

 Podsumowanie promocji Funduszy Europejskich oraz działalności OHP skierowanej także do osób niepełnosprawnych odbyło się 14 maja br., w trakcie V Olimpiady Osób Niepełnosprawnych, która odbyła się pod patronatem Prezydenta Miasta Torunia i miała przepiękną, olimpijską oprawę, ze zniczem i flagą olimpijską. Przedsięwzięcie to było świetną okazją do rozpowszechniania informacji o najnowszym projekcie OHP – „Obudź swój potencjał – YEI”.

z1 Pośrednik pracy PPP Brodnica – Joanna Traczykowska omawia zasady podejmowania pracy
z2 (2)(1) Doradca zawodowy MCK Chełmno Barbara Dziubak i pośrednik pracy Magdalena Mrozek podczas warsztatów kreatywności
z3(1) Uroczysty przemarsz uczestników V Olimpiady Osób Niepełnosprawnych Toruń 2016
z4(1) Promocja projektu współfinansowanego ze środków UE w trakcie Olimpiady
Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007