OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

EUROPEJSKI DZIEN PRACY ON-LINE

W dniu 24 maja 2016 roku  Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP w partnerstwie z Opolską Wojewódzką Komendą OHP zrealizowały pierwszy w historii naszej instytucji Europejski Dzień Pracy on-line.

Wydarzenie pod nazwą „IT needs U” skierowane było do polskich pracodawców działających w branży IT, w szczególności mających problem w pozyskaniu pracowników o odpowiednich kwalifikacjach na polskim rynku pracy oraz do obywateli państw Unii Europejskiej, Norwegii, Islandii i Szwajcarii, a także Polaków przebywających obecnie w tych państwach.

Działania kadry EURES zakończyły się pełnym sukcesem! Zgromadzono od pracodawców 100 ofert, na łączną liczbę 227 miejsc pracy.

W wydarzeniu wzięło udział 26 polskich firm z branży IT oraz 223 osoby poszukujące pracy - z Polski, Austrii, Portugalii, Hiszpanii, Chorwacji, Malty i Szwajcarii.

Każda z osób uczestniczących w evencie miała możliwość rozmowy „na żywo” za pośrednictwem czatu z przedstawicielami pracodawców, doradcami EURES, a także z osobami informującymi o programie „Twoja Pierwsza Praca z EURES” oraz portalu „Zielonej Linii”.

Centrum zarządzania eventem  znajdowało się w Hotelu Filmar przy ul. Grudziądzkiej 45 w Toruniu, skąd nadawano od 10:00-14:15 (sesja poranna 10:00-12:00, sesja popołudniowa 12:15-14:15) prezentacje i filmy dotyczące warunków życia i pracy w Polsce, działań podejmowanych przez Ochotnicze Hufce Pracy, a także realizowanych w ramach sieci EURES, a przede wszystkim promocyjne filmy i prezentacje przedsiębiorstw IT, uczestniczących w wydarzeniu. W tym samym czasie aktywne były profile poświęcone wydarzeniu na Facebook’u, Twitterze i Golden Line, gdzie informowano o tym, co dzieje się aktualnie w „command roomie” oraz jaki materiał jest właśnie wyświetlany.

Wszystkie filmy i prezentacje z eventu można obejrzeć pod adresem http://original.livestream.com/itneedsu

Zgromadzone oferty dostępne są na stronie https://www.europeanjobdays.eu w zakładce ALL JOBS (po zaznaczeniu eventu  „IT needs U”). Jeżeli, któraś z zamieszczonych ofert okaże się dla Państwa intersująca wystarczy skontaktować się z organizatorkami wydarzenia p. Wiolettą Gonerą Tel. 56 654 70 68 wew. 33 e-mail: w.gonera@ohp.pl. lub p. Agnieszką Ryfińską  tel. 77 456 00 44 e-mail: a.ryfinska@ohp.pl

EUR1 Zdjęcie kadry w trakcie pracy.
EUR2 Kadra realizująca event na pamiątkowym zdjęciu.
   
Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007