OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

WOJEWÓDZKI FESTIWAL KULTURY MŁODZIEŻY OHP

W dniu 31 maja 2017 roku  w Młodzieżowym Domu Kultury „Pszczółka” w Inowrocławiu odbył się Wojewódzki Festiwal Kultury Młodzieży OHP.

Młodzież przygotowała cały wachlarz form prezentacji scenicznych: muzyczne, taneczne, recytatorskie, teatralne, kabaretowe oraz akrobatyczne i cyrkowe.

W występach młodzieży wszystkich jednostek najpopularniejszą formą były występy wokalne.Uczestnicy Hufca Pracy w Brodnicy zaprezentowali również pokazy cyrkowe z wykorzystaniem hula-hop i poi oraz pokazy akrobatyczne. Hufiec bydgoski zaprezentował również recytację wiersza. W repertuarze przygotowanym przez młodzieżHufca Pracy w Inowrocławiu znalazł się pokaz gimnastyczny oraz recytacja wiersza. Uczestnicy toruńskiego hufca przedstawili taniec irlandzki oraz przedstawienie pt. „Kwiat paproci”. Hufiec Pracy z Włocławka przygotowałcały wachlarz prezentacji tanecznych od modern jazzu, przez break dance i popping i disco dance po taniec towarzyski. Uczestnicy Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Grudziądzuzaprezentowali kabaret „Jak jedzą Polacy” oraz taniec nowoczesny.

Młodzież prezentowała również prace plastyczne. Wykonane były one różnymi technikami– ołówkiem, kredkami, farbami, węglem. Były też wyroby rękodzielnicze: wyroby z wikliny papierowej, z drutu, origami modułowe, wyroby z masy solnej, z drewna, z materiału, filcu, styropianu oraz eko-wyroby.

Wszystkie prace plastyczne oraz prezentacje sceniczne spotkały się z uznaniem zarówno jury jak i publiczności. Decyzją jury wyróżnionych udziałem w Ogólnopolskim Festiwalu zostało10 uczestników.

W kategorii prac plastycznych I miejsce zajął Adrian Gadziomski za rzeźbę w drewnie „Dziad”, II miejsce Fabian Sybilski za wieszak z kluczy, natomiast III miejsce Natalia Kujawa za obraz „Łódki”. Wszyscy laureaci reprezentowali Hufiec Pracy we Włocławku.

Na zakończenie Festiwalu Przewodnicząca jury - Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury „Pszczółka” Edyta Fydrych pogratulowała wszystkim uczestnikom różnorodnych występów na bardzo wysokim poziomie artystycznym. Najlepszym życzyła sukcesów na etapie ogólnopolskim.

Wyróżnieni uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody, a dla wszyscy uczestnicy Festiwalu mieli okazję skosztować specjalnie na tę okazję upieczonego przez sponsora tortu.

FEST1 Laureaci Wojewódzkiego Festiwalu Kultury Młodzieży OHP wraz z członkami jury oraz gospodarzem festiwalu – Komendantem Hufca Pracy w Inowrocławiu – Iloną Gołębiewską.
FEST3 FEST4
Daniel Zakrzewski – utwór własny „Raz, dwa, trzy” Agata Węgrzynowska „Me Muero de Amor”
FEST6 FEST7
Paulina Tabaczyńska recytacja wiersza  „Kujawskie melodie” Miłosz Szymanowski – „Whisky”
FEST8 FEST9
Natalia Folga „When we were young” Adrian Miszałowski „Love yourself”
FEST10 FEST11
Taniec irlandzki  w wykonaniu uczestników toruńskiego hufca Przedstawienie „Kwiat paproci”
FEST12 FEST13
Dominik Trojanowski – break dance i popping Andrzej Jamroziewicz – utwór własnego autorstwa
FEST14 FEST15
Taniec cha cha Aleksandra Staniszewska – taniec disco dance
FEST16 FEST17
Natalia Górniak i Emilia Kulik – „Czas nie będzie na nas czekał” „Jak jedzą Polacy?” – kabaret w wykonaniu uczestników OSIW Grudziądz
FEST18 FEST19
Prace plastyczne  
FEST20 FEST21
  Tort
   

 

 

 

 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007