OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

INOWROCŁAW: UNIA EUROPEJSKA DLA MAŁYCH I DUŻYCH

W dniu 10 maja 2019 roku inowrocławskie jednostki obchodziły Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

W ramach tego przedsięwzięcia w świetlicy zorganizowano szereg zajęć. Pierwsza część obchodów skierowana była do tych najmłodszych – przedszkolaków. Wychowawcy przygotowali szereg zabaw oraz zajęć animacyjno-plastycznych, które w sposób prosty i dostępny miały przybliżyć dzieciom podstawową wiedzę na temat Unii Europejskiej. Przedszkolaki bardzo aktywnie i z radością brały udział w zajęciach podczas, których miały możliwość zapoznania się z historią powstania wspólnoty, flagami poszczególnych państw. Maluchy chętnie rozwiązywały zagadki związane z różnymi państwami europejskimi  i pracowały z mapą. Na koniec spotkania każdy miał możliwość samodzielnego wykonania flagi europejskiej.

Druga część obchodów skierowana była do młodzieży w wieku 18-25 lat. MCK  w Inowrocławiu ponownie wyszło z inicjatywą stworzenia osobom młodym możliwości poszerzenia wiedzy na temat funduszy europejskich. 

Na wstępie pośrednik pracy MCK w Inowrocławiu zaprezentowała zaplanowane działania oraz formy wsparcia oferowane przez inowrocławskie jednostki. Następnie dla uczestników spotkania przeprowadzona została prelekcja na temat Funduszy Europejskich, możliwości ich pozyskania, dotychczasowego wykorzystania w regionie oraz korzyści z nich płynących. Uczestnicy otrzymali również szczegółowe i praktyczne informacje na temat legalnej pracy  w ramach sieci EURES oraz możliwości korzystania z niej.

Na koniec, aby utrwalić zdobytą wiedzę pośrednik pracy wraz z doradcą zawodowym przeprowadziły quiz na temat wiedzy o Unii Europejskiej. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki wraz z materiałami promocyjnymi o funduszach europejskich.

Z całą pewnością stwierdzić można, iż takie wydarzenia są potrzebne, wyposażają młodych ludzi w wiedzę oraz wpływają na wzrost świadomości, m.in. jak ważna jest legalna praca za granicą, jak formalnie przygotować się do wyjazdu aby pobyt i praca były bezpieczne.

inodni4(1) inodni2
inodni1 inodni3(1)
inodni5(1) inodni6(1)
inodni7(1)  
   

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007