OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

JAK SPEŁNIĆ LOTNICZE MARZENIA?

Dnia 24 maja uczestnicy Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Grudziądzu w ramach programu autorskiego „Ciekawe zawody”, udali się do Aeroklubu Nadwiślańskiego „Lisie Kąty”.

Dzięki uprzejmości dyrektora klubu pana Piotra Czarnowskiego młodzież miała okazję zwiedzić sale wykładowe, hangary oraz przyglądnąć się codziennej pracy pilota.

Dla jednych lotnictwo to przygoda, dla innych dyscyplina sportowa, a dla niektórych – codziennie wykonywany zawód. Jedno jest pewne – lotnictwo to wspaniała zabawa i wypoczynek. Uczy odpowiedzialności i wytrwałości w dążeniu do celu.        

Grudziądzki Aeroklub nawiązuje do powstałej w 1921 roku grudziądzkiej Wyższej Szkoły Pilotów, przekształconej w Oficerską szkołę Lotniczą. Po przeniesieniu Szkoły oficerskiej do Dęblina, w Grudziądzu utworzono Lotniczą Szkołę Strzelania i Bombardowania. W okresie powojennym grupa entuzjastów utworzyła Aeroklub Grudziądzki, którego tradycje kontynuuje Aeroklub Nadwiślański i po dzień dzisiejszy propaguje lotnictwo wśród młodzieży i dorosłych. Aeroklub „Lisie Kąty” prowadzi działalność w sekcji balonowej, szybowcowej i samolotowej.

Położenie aeroklubu wśród lasów, powoduje, że pobyt w Lisich Kątach okazał się również wspaniałym wypoczynkiem dla naszych uczestników.

SPEL1 Pamiątkowe zdjęcie w jednym z hangarów.
SPEL2 Dominik i Bartek w roli pilotów.
SPEL4 Symulacja lotu szybowcem.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007