OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

„KULTURA BEZPIECZEŃSTWA” W TORUNIU

Dnia 9 maja 2018 roku uczestnicy ŚHP w Toruniu, ich wychowawcy oraz pracownicy Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Toruniu wzięli udział w szkoleniu z zakresu tzw. „bezpiecznej pracy”.

Spotkanie zorganizowano w ramach programu „Kultura Bezpieczeństwa” realizowanego przez Państwową Inspekcję Pracy.

Szkolenie, które odbyło się w siedzibie ŚHP w Toruniu miało charakter lekcji pokazowej  poprowadzonej przez Pana Kamila Nyckowskiego z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Bydgoszczy. Podczas spotkania młodzież zdobyła wiedzę z zakresu przepisów prawnych związanych z poszczególnymi formami zatrudnienia, najważniejszymi zagadnieniami z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, a także zagrożeniami jakie może spowodować nieodpowiednie zachowanie się w miejscu pracy. Duże zainteresowanie wśród uczestników szkolenia wzbudziły zatrważające statystyki dotyczące wypadków (także śmiertelnych) występujących w miejscu pracy.

Na zakończenie spotkania jego uczestnicy otrzymali materiały dydaktyczne związane z tematyką „bezpiecznej pracy” w formie książkowej oraz elektronicznej. Zdobyte podczas spotkania informacje młodzież będzie mogła wykorzystać np. w trakcie wykonywania pracy podczas zbliżających się wakacji.

Pracownicy CEiPM w Toruniu oraz 2-4 ŚHP wykorzystają natomiast zdobytą wiedzę podczas cyklu zajęć z młodzieżą, które odbywać się będą w Toruniu, Grudziądzu, Brodnicy, Chełmnie oraz Wąbrzeźnie.

Udział w programie „Kultura Bezpieczeństwa” to początek długofalowej współpracy pomiędzy Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Toruniu i Państwową Inspekcją Pracy.

W najbliższym czasie planowane są kolejne wspólne przedsięwzięcia tych instytucji.

   

KUL1 Powitanie Pana Kamila Nyckowskiego z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Bydgoszczy.
KUL2 Młodzież 2-4 ŚHP w Toruniu podczas spotkania.
KUL3 Prezentacja programu „Kultura Bezpieczeństwa”. 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007