OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS FOTOGRAFICZNY „MOJA MAŁA OJCZYZNA W OBIEKTYWIE”

W dniu 9 maja 2018 roku w świetlicy środowiskowej włocławskiego Hufca  odbyło się uroczyste posumowanie Międzyszkolnego Konkursu Fotograficznego „Moja mała ojczyzna w obiektywie”, organizowanego przez  Hufiec Pracy.

Konkurs skierowany był do młodzieży uczącej się w  klasach VII szkoły podstawowej oraz w klasach gimnazjalnych z Włocławka i okolic. Celem przedsięwzięcia było pobudzanie wyobraźni twórczej w sztuce fotografowania, zachęcenie młodych ludzi do odwiedzania atrakcji turystycznych i krajobrazowych, do zapoznania się z dziedzictwem przyrodniczym i historycznym regionu i do utrwalenia tego piękna przy pomocy fotograficznych środków wyrazu.  Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, o czym świadczy ilość nadesłanych prac. 
W poniedziałek 7 maja komisja w składzie: Wojciech Alabrudziński – fotoreporter z Gazety Pomorskiej, Marcin Gołembiewski – redaktor  z portalu Nasze Miasto Włocławek oraz Jakub Karpiński – fotoreporter z portalu e-wloclawek.pl dokonali oceny prac. Komisja była pod wielkim wrażeniem pomysłowości niektórych prac, co przyczyniło się do długich rozmów na ich temat powodując jednocześnie, że obrady jury były bardzo burzliwe, a wyłonienie laureatów okazało się trudnym zadaniem. W konkursie nagrodzone zostały trzy fotografie oraz przyznane wyróżnienie. Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Luiza Witkowska uczennica SP w Zespole Szkół w Radomicach, drugie Wiktoria Szybowska – uczennica w Zespole Szkół w Radomicach,  trzecie miejsce zajęła Dominka Siwa – uczestniczka włocławskiego Hufca Pracy odbywająca przygotowanie teoretyczne w Gimnazjum Przysposabiającym do Pracy w Zespole Szkół Budowlanych we Włocławku.  Wyróżnienie natomiast otrzymała Nikola Gałkiewicz z SP Nr 3 we Włocławku.

Międzyszkolny Konkurs Fotograficzny „Moja mała ojczyzna w obiektywie” wsparli pracodawcy, z którymi na co dzień współpracuje włocławski Hufiec Pracy: Sklep „Bass” Artur Lubczyński we Włocławku oraz „Grupa Petrokan” Agnieszka Kandarian.

MIE3 Laureaci konkursu.
MIE1 Prace komisji konkursowej.
MIE2 Uroczyste podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Fotograficznego „Moja mała ojczyzna w obiektywie”.
MIE4 Galeria prac nagrodzonych.
MIE5 Wręczenie nagród oraz dyplomów laureatom konkursu i ich opiekunom.

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007