OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

BYDGOSKI MCIZ W NOWEM

25 maja bieżącego roku Punkt Pośrednictwa Pracy Nowe nad Wisłą zorganizował w ramach współpracy ze Szkolnym Ośrodkiem Kariery miejscowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych zajęcia dla uczniów III klasy technikum, II klasy liceum oraz III klasy zawodowej. Hasłem przewodnim zorganizowanych spotkań było odkrywanie przez młodzież własnych predyspozycji zawodowych oraz tematyka sporządzania dokumentów aplikacyjnych, niezbędnych w procesach rekrutacyjnych.

Doradcy zawodowi Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Bydgoszczy Pani Dagmara Owsianik i Pan Marcin Błażkow przeprowadzili warsztaty dla uczniów wszystkich typów szkół. Każda z osób miała okazję poznać własne predyspozycje zawodowe i zweryfikować je z marzeniami, czy zderzyć się z rzeczywistością. Spotkania stanowiły możliwość rozmowy z ekspertami celem uzyskania informacji w oparciu o wypełnione Kwestionariusze Zainteresowań Zawodowych.

Klasa zawodowa kończąca w czerwcu edukację spotkała się z Panem Marcinem Błażkow, by przygotować się do przyszłych spotkań z potencjalnymi pracodawcami. Uczniowie tej klasy wypełniali już wcześniej testy KZZ, spotkali się ze specjalistą PIP – u, a na co dzień zderzają się z lokalnym rynkiem pracy podczas praktycznej nauki zawodu. Pozostało tylko zebrać swój kapitał, zdobytą wiedzę teoretyczną i praktyczną, zapoznać się z tematyką poprawnego pisania Życiorysów Zawodowych. Zdobyte umiejętności i wiedza na pewno przydadzą się podczas zmagań konkursowych wieńczących wspólne przygotowania uczniów do wejścia na rynek pracy przez instytucje rynku pracy – PPP Nowe i Szkolny Ośrodek Kariery ZSP Nowe.

Młodzież aktywnie uczestniczyła w zajęciach i chętnie korzystała z porad profesjonalistów. 

NOWE1 Młodzież liceum podczas wypełniania testów KZZ
NOWE2 Doradca zawodowy omawia uczniów składowe CV
   

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007