OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

„VI OLIMPIADA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH” – WOLONTARIAT UCZESTNIKÓW TORUŃSKIEGO HUFCA

W dniu 13 maja  młodzież Środowiskowego Hufca Pracy uczestniczyła jako wolontariusze w VI Toruńskiej Olimpiadzie Osób Niepełnosprawnych. Konkurencje sportowe odbywały się na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz w Centrum Handlowym „Plaza”.

Wychowankowie przez cały czas trwania Olimpiady mieli okazję spędzić czas z osobami niepełnosprawnymi, pomagać im w rozgrywanych konkurencjach sportowych oraz podstawowych czynnościach. Po wcześniejszych ustaleniach z organizatorem i objaśnieniach zadań uczestnicy hufca zabezpieczali min. wjazd aut na teren parkingu, czynnie uczestniczyli  w zawodach pomagając w sędziowaniu  meczy piłkarskich, asekurując niepełnosprawnych w czasie konkurencji na siłowni, a także przy sędziowaniu zawodów na kręgielni, w bilardzie i strzeleckich. Podczas toczącej się rywalizacji w celu pokrzepienia  sportowców częstowali ich drobnym poczęstunkiem, a po zakończonych konkurencjach brali czynny udział w ceremonii wręczania medali. Niepełnosprawne osoby pokazywały, że mimo swej ułomności też mogą być sportowcami i brać udział w różnych dyscyplinach sportowych jak: pływanie, piłka nożna, kręgle, konkurencje siłowe, lekkoatletyka, wioślarstwo halowe, tenis stołowy, bilard, boule. Konkurencje dostosowano do stopnia i rodzaju ich niepełnosprawności. Głównym organizatorem imprezy był MOSiR w Toruniu. Była to wspaniała okazja, aby wychowankowie mogli docenić to, że są sprawni fizycznie i mogą aktywnie uczestniczyć w  życiu sportowym Torunia, którego hasłem przewodnim jest „Toruń – miastem sportu”. Impreza odbyła się pod patronatem Prezydenta Torunia – Michała Zalewskiego.

Nasi uczestnicy wyrażają  chęć  uczestniczenia w tego typu akcjach  na terenie Torunia jako wolontariusze. Wypowiadają się, że jest to dla nich możliwość poznania i zrozumienia problemów z jakimi borykają się osoby niepełnosprawne , a także forma  przygotowania do prawdziwej pracy w dorosłym życiu.

OLIMP4 Z Prezydentem Miasta Torunia.
OLIMP1 Uczestnicy hufca brali  czynny udział w ceremonii wręczania medali.
OLIMP3 Obsługa strzelnicy.
   
   
   
   

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007