OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

PARTYCYPACJA SPOŁECZNA MŁODZIEŻY

W dniu 28 maja br. odbył się II Toruński Sejmik Samorządów Uczniowskich pod hasłem „Partycypacja społeczna młodzieży”. W wydarzeniu wzięło udział dwoje uczestników ŚHP wraz z wychowawcą i koordynatorem projektów.

Sejmik odbył się wyjątkowym miejscu  Młodzieżowym Domu Kultury, który wspiera inicjatywę, jaką jest przywrócenie do aktywnego działania Młodzieżowej Rady Miasta Torunia.
W pierwszej części uczestnicy spotkania zapoznali się z ofertą Toruńskiego Centrum Aktywności Lokalnej „2 piętro”, które pozyskuje wolontariuszy do przedsięwzięć kulturalnych. Przedstawiciele FRSE oraz Narodowego Instytutu Wolności przybliżyli możliwości udziału
w projektach międzynarodowych, inicjatywach, jakimi są Projekty Solidarności  (program EKS) czy krajowym wolontariacie długoterminowym (Korpus Solidarności). Bardzo interesujące były relacje z działań projektów młodzieży pod hasłem „Krzywe Zwierciadło” oraz ToMUN (symulacja obrad ONZ) . Uczestnicy z ŚHP pracy zostali nagrodzeni upominkami Europejskiego Korpusu Solidarności za zajęcie pierwszego miejsce w quizie dotyczącym tego właśnie programu. W drugiej części sejmiku odbyły się dyskusje w grupach z udziałem prelegentów, gdzie można było zadać wszystkie nurtujące pytania. Na zakończenie obrad podjęto decyzję o organizacji sejmiku w kolejnym roku oraz przedstawiono wypracowane wnioski z dyskusji w grupach. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że warto podejmować działania wolontaryjne, które wzmacniają kompetencje kluczowe, często pozwalają odkryć w sobie nowe talenty czy pasję, jakie staną się fundamentem pod nową ścieżkę zawodową w przyszłości.

P03  
P01 P02
   
Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007