OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

PRACE SEZONOWE W INOWROCŁAWIU

11 maja 2016 roku pośrednik pracy Agnieszka Cicha z Młodzieżowego Centrum Kariery w Inowrocławiu zrealizowała z uczniami Gimnazjum nr 4 zajęcia promujące podejmowanie prac krótkoterminowych w okresie wakacji letnich.

Pośrednik poinformował o możliwościach uzyskania zatrudnienia w lipcu i sierpniu na podstawie wstępnych deklaracji lokalnych pracodawców. Oferty kierowane do młodzieży na najbliższe lato dotyczą pracy w rolnictwie, a także przy prostych usługach w gastronomii oraz handlu.

W trakcie spotkania uczniowie zdobyli wiedzę z zakresu wymagań stawianych ze strony pracodawców oraz praktyczne umiejętności dotyczące przygotowania się do rozmowy kwalifikacyjnej. Zajęcia miały charakter warsztatowy. Młodzież wykonywała szereg ciekawych ćwiczeń, zarówno indywidualnie, jak i zespołowo. W trakcie spotkania nie zabrakło dyskusji na trudne tematy związane z rynkiem pracy. Pośrednik pracy Agnieszka Cicha wyjaśniła zasady realizacji usług pośrednictwa pracy. Zachęcała jednocześnie do tego, aby już w młodym wieku podejmować zatrudnienie i rozwijać w sobie nawyk pracy. Spotkanie z młodzieżą było okazją do promocji działań inowrocławskiego MCK-u. Omówione zostały warunki korzystania ze szkoleń zawodowych oraz zasady udzielania wsparcia w zakresie doradztwa zawodowego dla młodzieży. Szczególnie zachęcono młodych ludzi do odwiedzania strony internetowej Elektronicznego Centrum Aktywizacji Młodzieży: www.ecam.ohp.pl, na której to mogą uzyskać dodatkowe informacje edukacyjne i zawodowe.

GIMINO1 Młodzież w trakcie zajęć z pośrednictwa pracy
Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007