OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

RAJD PIESZY DO OSTROMECKA 

12 maja 2017 roku młodzież bydgoskiego Hufca Pracy wraz z wychowawcami udała się na Rajd Pieszy szlakiem zabytków przyrodniczych i historycznych Kotliny Bydgosko –Toruńskiej połączony z warsztatami artystycznymi w pałacu w Ostromecku.

Jednym z głównych celów rajdu pieszego jest uwrażliwianie młodzieży na piękno przyrody oraz rozbudzenia ich ciekawości  poznawczej.  Po przybyciu na miejsce, w pięknych wnętrzach pałacu odbyło się spotkanie twórcze ze współczesnym artystą, panem Grzegorzem Pleszyńskim. Plastyk opowiadał o sztuce, zaprezentował swoje dzieła i zaprosił młodzież do wspólnego tworzenia prac za pomocą farb w sprayu. Młodzi ludzie chętnie skorzystali z tej formy twórczej ekspresji i szybko odnaleźli w niej radosne spełnienie.

Rajd pieszy do Ostromecka jest imprezą cykliczną, która podnosi wiedzę młodzieży, integruje grupę i rozwija artystycznie. Młodzież uznała, że rajdy połączone z warsztatami powinny być organizowane częściej, gdyż dostarczają ogrom wrażeń nie tylko artystycznych.

raj3 Prezentacja prac
rajd4 Proces tworzenia
rajd2 Wykład o sztuce

 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007