OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

RAJD PIESZY PO KOTLINIE TORUŃSKO – BYDGOSKIEJ

12 maja 2016 roku młodzież bydgoskiego Hufca Pracy wraz z wychowawcami udała się na rajd pieszy do Ostromecka. Celem rajdu było zapoznanie młodzieży z historią Pałacu w Ostromecku oraz przekazanie  jak największej wiedzy na temat ekologii.

W miejscowości tej znajduje się okazały zespół pałacowo- parkowy. Ostromecki park składa się z dwóch ogrodów: włoskiego i angielskiego. Jego powierzchnia, obejmuje ponad 35 hektarów, posiada ciekawą strukturę i roślinność. Podczas rajdu młodzież podziwiała uroki wiosennej przyrody oraz piękno wyjątkowego kompleksu pałacowego.
Podczas rajdu uczestnicy wzięli udział w Konkursie Wiedzy o Ekologii. Odpowiadali na pytania dotyczące ochrony środowiska i Narodowych Parków Przyrody. Wykazali się ogromną znajomością tematyki, którą miło zaskoczyli wychowawców. Najlepsi uczestnicy konkursu zostali wyróżnieni nagrodami rzeczowymi.

Rajd pieszy do Ostromecka jest imprezą cykliczną, która ma na celu podniesienie wiedzy młodzieży  oraz integrację grupy. Wspólne wyjście zakończyło się obiadem, podczas którego wychowankowie wymienili spostrzeżenia. Wszyscy uznali, że  takie rajdy powinny być organizowane częściej.

RAJ1 W Ostromecku przed pałacem.
RAJ2 W drodze.
RAJ3 Test wiedzy o ekologii.

 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007