OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

SPŁYW KAJAKOWY W GRUDZIĄDZU

Już po raz drugi dzięki uprzejmości Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Wypoczynku w Grudziądzu młodzież Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Grudziądzu wypoczywała czynnie nad Jeziorem Rudnik.

Nie było łatwo, ale zaangażowanie było ogromne i wszyscy uczestnicy pokonali kajakami prawie siedmio kilometrowy odcinek po jeziorze. Komandorem spływu był Grzegorz  Jendraszek - instruktor sportowy. Pan Grzegorz opowiedział uczestnikom z OSiW  wiele ciekawych  historii o losach tego akwenu wodnego, a także faunie i florze, którą można tam spotkać. Młodzież dowiedziała się m.in. o zatopionym samolocie na dnie jeziora, o zatopionej już wyspie, która niegdyś mieściła się na jego środku oraz o podziałach jeziora na dwie części. Spływ trwał ponad dwie godziny a płynęło 10 kajaków asekurowanych przez ratowników wodnych.

Po udanym spływie młodzież wraz z wychowawcami zorganizowała ognisko, przy którym wymieniali wrażenia na temat odbytego spływu oraz planowali kolejne przedsięwzięcia. Nie zabrakło również gier i zabaw na plaży m.in. turniej siatkówki i przeciąganie liny.     

kaj2 Nie było lekko
kaj3 Gry i zabawy na piasku
kaj4 Wspólne ognisko
Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007